VOD

Ipla ma ponad 10 lat i znacząco się zmieniła. Co warto wiedzieć o tym VOD z telewizją online?

Konrad Kozłowski
Ipla ma ponad 10 lat i znacząco się zmieniła. Co warto wiedzieć o tym VOD z telewizją online?
Reklama

Ipla to jeden z najbardziej znanych serwisów VOD w Polsce ze względu na dostępne w nim treści oraz ofertę telewizji online z kanałami Polsatu. Co warto o niej wiedzieć?

a

Serwis Ipla TV powstał w 2008 roku. Od samego początku w ofercie platformy znajdowały się treści na żądanie, do odtworzenia o dowolnej porze i na dowolnym, wspieranym urządzeniu, jak również materiały nadawane na żywo na kanałach telewizyjnych. Już dwa lata później udało mu się zdobyć aż 2 mln widzów, na co w dużym stopniu wpływ miały bez wątpienia treści, które można obejrzeć tylko na Ipli. To właśnie tutaj udostępniane są seriale i programy nadawane na kanałach Polsatu. Dziś, kilkanaście lat po starcie Ipla oferuje treści na życzenie oraz na żywo w rozdzielczości HD (niektóre nawet w 4K na wybranych urządzeniach), a oferta znacząco się rozrosła wykraczając poza katalog materiałów należących do Cyfrowego Polsatu.

Reklama

Czytaj też: Telewizja online, czyli przegląd pakietów telewizyjnych w Internecie

V


Ipla TV dostępna jest na komputerach dzięki serwisowi online w przeglądarce www oraz poprzez aplikację dedykowaną systemowi Windows. Nie brakuje oczywiście aplikacji mobilnych dla iOS-a (iPhone'y i iPady) jak również Androida. Wcześniej wspierane były także Windows 8 i Windows Phone. Obecnie Ipla TV dostępna jest również na Apple TV, telewizorach smart dzięki aplikacji dla Tizen OS (Samsung), webOS (LG), Android TV (Sony, Xiaomi, Philips i inne). Dodatkowo Ipla pojawia się też na konsoli PlayStation 3.

Polecamy: Netflix i pokręcone perypetie uratowanych seriali. Czy Lucyfer i Hannibal wrócą?

Pełną listę platform TV, gdzie możecie oglądać Iplę, znajdziecie poniżej:

  • urządzenia Samsung Smart TV z lat 2012 – 2019
  • urządzenia LG Smart TV z lat 2012 -2019
  • urządzenia Panasonic Smart TV z lat 2014 -2019
  • urządzenia Sony z lat 2012 -2019
  • urządzenia Philips z lat 2012 -2019
  • urządzenia TCL z lat 2012 – 2019
  • urządzenia Sharp z lat 2016 – 2019
  • urządzenia z systemem Android TV

e

Po początkowym etapie działalności Ipli nie ma już śladu. Obecnie oferta programowa (kanały TV) oraz serialowo-filmowa (VOD) jest znacząco większa. Liczba dostępnych kanałów w ramach wielu tematycznych pakietów oscyluje w graniach 100, natomiast katalog seriali i filmów na życzenie to tysiące treści, także dostępnych tutaj dzięki bliskiej współpracy z wybranymi nadawcami, jak chociażby kanał Epic Drama. W ofercie znajdują się też zagraniczne oraz polskie filmy - z drugiej kategorii warto wymienić polskie klasyki, jak "Seksmisja", które można zobaczyć w nowej odsłonie po rekonstrunkcji cyfrowej w HD 1080p.

HBO GO na Ipli

Ipla jest też platformą pośrednią dla treści oferowanych w HBO GO - ten sam katalog znajduje się w usłudze Ipla i można go oglądać bez opuszczania tej usługi. Oznacza to, że wszystkie nowości w HBO GO oraz cały czas dostępne seriale oryginalne stacji są na stałe dostępne w Ipli. Niezwykle ważnym elementem oferty Ipla są pakiety telewizyjne, wśród których znajduje się paczka sportowa z kanałami Polsat Sport na czele. Po ostatnich przejęciach to właśnie na nich transmitowane są rozgrywki piłkarskiej Ligi Mistrzów. Dla kibiców zainteresowanych tylko tym turniejem dostępna jest też wejściówka online ograniczona tylko do transmisji spotkań Champions League w trakcie całego sezonu.

Reklama

?


Rozpiętość cen pakietów w Ipli jest dość szeroka, bo kwoty zaczynają się od 5 złotych, a kończą na 50. Jednocześnie warto wiedzieć, że niektóre z wyższych pakietów wymagają do aktywacji posiadania niższego, podstawowego pakietu, ale nie jest to regułą. Ciekawą propozycją jest pakiet "bez reklam", który oczywiście wyłącza obecność reklam poprzedzających emisję darmowych treści na wszystkich urządzeniach. Jego wykupienie nie sprawi, że uzyskamy dostęp do treści premium, ale jeśli oglądamy ogólnodostępne seriale na Ipli, to taka oferta będzie jak najbardziej fair. Na początku tej sekcji wspomniałem, że cena zaczyna się od 5 zł, ale zalecałbym wnikliwe sprawdzanie czasu trwania każdej z ofert, bo najniższymi wartościami są nawet 24 godziny.

Reklama

Najczęstszy wybór - Ipla Premium

Sam pakiet Ipla Premium to wydatek rzędy 15 zł miesięcznie, a w zamian pozbywamy się nie tylko reklam i uzyskujemy dostęp do nieco szerszego katalogu, ale także zyskujemy też możliwość skorzystania z trybu offline na urządzeniach z Androidem, gdzie treści będzie można oglądać bez dostępu do Sieci po uprzednim pobraniu ich do pamięci smartfona lub tabletu. Na tle bezpośredniej konkurencji, czyli Playera, oferta prezentuje się bardzo porównywalnie.

Zobacz też: Sons of Anarchy to już kultowy serial. Oto ciekawostki z nim związane

e

Dla abonentów Plusa oraz Cyfrowego Polsatu przygotowano oczywiście dodatkowe korzyści i zniżki. Są one zależne od posiadanego przez nas abonamentu i warto pamiętać, że nie każda długoterminowa umowa przekłada się na takie bonusy. Oferty są jednak dynamiczne i tego rodzaju dodatki stają się dostępne dla abonentów nawet w czasie trwania umowy, ale zdecydowanie bardziej wskazane jest dopilnowanie tańszego lub bezpłatnego dostępu do pakietów Ipli w chwili podpisywania umowy. W specjalnej strefie Plus dostępne są na przykład kanały TV, seriale i programy bez reklam, a także zniżnki do 50% na pakiety tematyczne i wypożyczane filmy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama