Moje przemyślenia

ipla MINI dla najmłodszych za 7 PLN miesięcznie

Grzegorz Marczak
5

Świetny ruch serwisu ipla (VOD). Uruchomili właśnie serwis tematyczny dedykowany dzieciom www.mini.ipla.tv. Znajdziemy w nim takie hity dla najmłodszych jak Bob Budowniczy (moje chłopaki swojego czasu byli wielkimi fanami tej serii, łącznie z czytaniem książek i kupowaniem zabawek) czy Strażak Sam....

Świetny ruch serwisu ipla (VOD). Uruchomili właśnie serwis tematyczny dedykowany dzieciom www.mini.ipla.tv. Znajdziemy w nim takie hity dla najmłodszych jak Bob Budowniczy (moje chłopaki swojego czasu byli wielkimi fanami tej serii, łącznie z czytaniem książek i kupowaniem zabawek) czy Strażak Sam.

Za dostęp do bajek trzeba będzie jednak zapłacić - kwota wprawdzie nie jest duża bo 7 PLN miesięcznie (każdy rodzic zmięknie jako go dziecko ładnie poprosi o ulubioną bajeczkę) ale na razie jest jeszcze trochę za mało pozycji do wyboru bo tylko 5 bajek po ok 6 odcinków każdej. Zła wiadomość jest taka, że na początku ipla MINI działa jedynie na komputerach z systemem operacyjnym Microsoftu, wersje na Mac i Linux zależą od sposobu licencjonowania treści dlatego mogą (o ile w ogóle) pojawić się później.Serwisy tematyczne to moim zdaniem bardzo dobry kierunek rozwoju VOD szczególnie kiedy opłaty pobierane są w modelu abonamentowym - mówię tutaj o perspektywie klienta bo nie wiem jak finansowo ten model się sprawdzi dla iPla. Klientowi łatwiej jest wydać niewielką kwotę raz w miesiącu a dodatkowo będzie on zmobilizowany do regularnego wracania do serwisu (chociażby po to aby sprawdzić czy nie ma nowości).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

VoDipla