Moje przemyślenia

ipla dostępna również w PlayStation 3

Paweł Grzegorz Iwaniuk
ipla dostępna również w PlayStation 3
29

Chciałbym myśleć, że premiera ipla w wersji dla PS3 jest chociażby w minimalnym stopniu zasługą moich wpisów (w tej sprawie) z DailyTECH.pl. Prawda jest jednak taka, że nie mam z tym nic wspólnego;) Migracja ipla na konsole to element naturalnej strategii rozwoju i dotarcia do możliwie najszerszej g...

Chciałbym myśleć, że premiera ipla w wersji dla PS3 jest chociażby w minimalnym stopniu zasługą moich wpisów (w tej sprawie) z DailyTECH.pl. Prawda jest jednak taka, że nie mam z tym nic wspólnego;) Migracja ipla na konsole to element naturalnej strategii rozwoju i dotarcia do możliwie najszerszej grupy odbiorców.

Poza PlayStation 3, oferta ipla udostępniona została również posiadaczom telewizorów, odtwarzaczy Bluray oraz komputerów Sony wspierających platformę BRAVIA Internet Video. Tak jak w przypadku Panasonica i Samsunga, posiadacze wspomnianych produktów Sony, otrzymali dostęp do biblioteki materiałów takich seriale, programy rozrywkowe i widowiska sportowe.

Oczywiście, Redefine (firma, która stworzyła ipla) nie zamierza skończyć na współpracy z Sony oraz obecnym kształcie oferty. Przygotowywana jest oferta filmowa dla wspomnianych powyżej urządzeń. Jej wprowadzenie uzależnione jest jednak od rozwiązania kwestii zabezpieczeń DRM.

W tym roku ipla zamierza również pojawić się w urządzeniach kolejnych producentów. Najbardziej cieszy mnie jednak wsparcie PlayStation. Nie chcę wywoływać tutaj kolejnej świętej wojny wyznawców konsolowych platform. Ciężko jednak oprzeć się wrażeniu, że PS3 zyskała strategiczny atut w rozgrywce o lokalny rynek.

Konsola do gier, podobnie jak telefon komórkowy, dawno przestała służyć wyłącznie swojemu pierwotnemu przeznaczeniu. Obecna generacja to w dużej mierze urządzenia multimedialne oraz internetowe, które mają służyć dostępowi do filmów, programów telewizyjnych oraz muzyki. Myślę, że ipla w PS3 to właśnie mocny krok w stronę lokalnych treści.

Cieszy mnie, że producenci elektroniki użytkowej coraz poważniej traktują polski rynek, nawiązując współpracę z lokalnymi dostawcami treści. Mam nadzieję, że przyjdzie kiedyś taki moment, gdy również zachodnie koncerny internetowe zrozumieją jak się funkcjonuje w „dżungli”.

Jeśli ktoś z Was posiada PlayStation 3, będę wdzięczny za kilka słów o działaniu ipla w Waszej konsoli.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu