Moje przemyślenia

And Boom! 10 miliardów pobrań z App Store!

Grzegorz Marczak
And Boom! 10 miliardów pobrań z App Store!
5

Gdyby informacje o tym rekordzie przekazywał Steve Jobs, na pewno usłyszelibyśmy jego słynne "and boom". 22 stycznia Apple oficjalne ogłosiło osiągnięcie 10 miliardów pobrań z App Store. Wyniki ten firm zawdzięcza ponad 160 milionom użytkowników iPhonów, iPodów i iPadów. Do wyniku tego zliczane są o...

Gdyby informacje o tym rekordzie przekazywał Steve Jobs, na pewno usłyszelibyśmy jego słynne "and boom". 22 stycznia Apple oficjalne ogłosiło osiągnięcie 10 miliardów pobrań z App Store. Wyniki ten firm zawdzięcza ponad 160 milionom użytkowników iPhonów, iPodów i iPadów. Do wyniku tego zliczane są oczywiście zarówno pobrania darmowych jak i płatnych aplikacji.
Wynik ten jest na tyle niesamowity, że mówimy tuta o usłudze, która ma zaledwie 2,5 roku.

Warto też zwrócić uwagę na dynamikę przedstawianych liczb. 7 miliardów pobrań Apple osiągnęło w zeszłym roku - oznacza to, że w kolejnych latach możemy spodziewać się jeszcze lepszych wyników.

Komunikat o 10 miliardach pobrań to również wyzwanie dla konkurencji - Apple postawiło poprzeczkę bardzo wysoko i trudno się spodziewać, że w najbliższym czasie ktoś będzie w stanie ją przeskoczyć.

Oczywiście dla rynku mobilnego ilość pobrań nie jest jednym parametrem na którym skupia się konkurencja - jednak marketingowo dla Apple to bardzo dobry parametr do porównań.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu