Apple

Najlepsza bateria w iPhonie? Nie w iPhonie Xs Max

Piotr Kurek
Najlepsza bateria w iPhonie? Nie w iPhonie Xs Max
4

Baterie w nowoczesnych telefonach to wciąż jeden z największych problemów, z którym muszą sobie radzić zarówno producenci, jak i sami użytkownicy. W zestawieniu najnowszych modeli iPhone’ów, pod względem baterii, jeden wybija się szczególnie — i nie mówię tu o flagowym i najdroższym modelu iPhone Xs Max.

Zeszłotygodniowa prezentacja Apple pozostawiła po sobie dość mieszane uczucia. Zamieszanie z linią komputerów MacBook, nowy, bardzo drogi iPad i zaskakujący powrót Maca mini. Nie zapominajmy jednak o wrześniowej konferencji poświęconej iPhonom. iPhone XR trafił do sprzedaży w zeszły piątek, miesiąc po Xs i Xs Max i trzeba przyznać, że na tle pozostałych modeli wypada zdecydowanie lepiej — przynajmniej jeśli chodzi o wykorzystanie baterii.

Zobacz też: MacBooki, iPady i iPhone’y do wygrania w T-Mobile. A czy oferta jest już tak samo dobra jak konkurs?

iPhone Xr to najtańszy z tegorocznych modeli smartfonów Apple, który na tle swoich mocniejszych konkurentów broni się jednym, ale bardzo ważnym komponentem — baterią. Głównie za sprawą ekranu o mniejszej rozdzielczości 1792 x 828 i gęstości pikseli na poziomie 326/cal. W porównaniu z pozostałymi, tegorocznymi modelami parametry te nie robią żadnego wrażenia. Jednak taki ruch spowodował, że to właśnie iPhone Xr wypada najlepiej pod względem wytrzymałości baterii. Bardziej szczegółowych informacji o żywotności baterii dostarcza portal phone Arena, który przeprowadził swoje własne testy.

Zobacz też: Ofiara oczekiwań i wysokiej ceny. iPhone Xr nie jest pożądany?

Żywotność baterii iPhone'a Xr

Jak widać na załączonym obrazku, na jednym ładowaniu, przy typowym użytkowaniu, iPhone Xr wytrzymuje około 11 godzin. W porównaniu do modelu Xs Max to 90 minut dodatkowego korzystania ze smartfona, przy Xs to prawie 156 minut. Na drugim miejscu uplasował się zeszłoroczny iPhone 8 Plus, który prześcignął tegoroczne topowe modele. Odrobinę gorzej zestawienie to wypada przy okazji ładowania akumulatora. Pełne naładowanie iPhone’a Xr to 192 minuty. To o 17 minut krócej niż ładowanie iPhone’a XS Max, ale też 7 minut dłużej w porównaniu do iPhone’a Xs i aż 14 minut do modelu 8 Plus.

Zobacz też: iPhone Xr: Tańsza, ale i tak droga „Dziesiątka” – znamy ceny, specyfikację i datę premiery

Żródło: phone Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu