Apple

iPhone XR to zdecydowany hit. I są na to twarde dowody [ANKIETA]

Jakub Szczęsny
iPhone XR to zdecydowany hit. I są na to twarde dowody [ANKIETA]
32

Wydanie na rynek zdecydowanie tańszego obok wariantów XS oraz XS Max telefonu iPhone XR znacznie wpłynęło na rynkowy układ sił. Wygląda na to, że spora różnica w cenie spowodowała, że klienci masowo "rzucili się" na to urządzenie, przy okazji generując dla Apple pewne powody do zadowolenia.

Przypomnijmy, iPhone XR wydany w roku 2018 obok telefonów XS i XS Max różni się ceną wyjściową od tych sprzętów odpowiednio o 250 i 350 dolarów. Analitycy wskazywali w tym momencie, że najprawdopodobniej iPhone XR głównie z tego powodu osiągnie znacznie lepsze wyniki sprzedażowe niż jego bogatsi bracia. Wygląda na to, prognozy ekspertów sprawdziły się i przynajmniej na rynku amerykańskim mamy do czynienia z niezwykle ciekawym zjawiskiem.

Jak wynika z ustaleń CIRP, ostatni miesiąc 2018 roku zdecydowanie należał do telefonu iPhone XR, który sprzedał się znacznie lepiej niż reszta dostępnych modeli. 39% wszystkich sprzedanych telefonów iPhone to właśnie modele XR - drugim najlepszym urządzeniem był XS Max. Znacznie gorzej poradził sobie natomiast XS. Analogiczny okres w roku poprzednim wskazywał na hegemonię modelu 8, który w swoich czasach był zdecydowanie najkorzystniejszym dla konsumentów wyborem. Całkiem nieźle radził sobie również iPhone X, który odpowiadał za ok. 20 procent wszystkich sprzedanych telefonów Apple. Dobry wynik wykręcił również iPhone 8 Plus (ok. 17 procent).

Dodatkowo, średnia transakcja (Q4 2018) w Stanach Zjednoczonych związana z kupnem telefonu iPhone opiewała na 800 dolarów.

Tańszy iPhone - lepszy iPhone

Apple jednocześnie pokazało ekstremalnie drogie słuchawki, ale swoją ofertę ubogaciło także bardziej rozsądnymi propozycjami. Właśnie to w oczach ekspertów miało być powodem, dla którego o ogólną sprzedaż w obozie sadowników nie powinniśmy się martwić. iPhone'y XR zresztą są całkiem nieźle wyważonymi (choć dla niektórych wciąż ekstremalnie drogimi) telefonami komórkowymi. No i zdecydowanie - w porównaniu do większych braci: XS i XS Max można znaleźć bardzo istotne różnice, przemawiające na jego niekorzyść.

Tyle, że niektórzy konsumenci nie są skłonni wydać ogromnych pieniędzy na telefon. Nawet w Polsce różnica między XR a XS lub XS Max jest ogromna - od 1000 do nawet 1500 złotych więcej zapłacimy za "kompletnie wypasiony telefon Apple" - w takiej sytuacji warto więc zastanowić się nad tańszym urządzeniem tej samej generacji.

Wyobraź sobie, że masz pieniądze na zakup dowolnego nowego iPhone'a. Jaki telefon wybierzesz?

Zapraszamy do udziału w ankiecie! Wyobraźcie sobie, że macie pieniądze na zakup dowolnego nowego iPhone'a. Ze względów praktycznych pomijamy pojemności. Jaki sprzęt wybierzesz?

W tej ankiecie nie zbieramy żadnych danych - jedynie pytamy Was o zdanie w tej materii. Życzymy miłego korzystania z tej (bardzo krótkiej) ankiety oraz owocnej dyskusji w komentarzach!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu