Smartfony

iPhone na 2018 rok - mniejsze wcięcie, nowe kolory, więcej mocy

Albert Lewandowski
iPhone na 2018 rok - mniejsze wcięcie, nowe kolory, więcej mocy
35

Najbardziej charakterystyczny element iPhone X? Bez wątpienia wcięcie w ekran oraz skaner rozpoznawania twarzy Face ID, jednak to pierwsze rozwiązanie nie skradło serca każdego. Na szczęście w tym roku firma coś zrobi, aby stopniowo się z tego wycofywać.

Kolorowy 2018

Oficjalna premiera już we wrześniu, zatem trafiają do nas kolejne informacje potwierdzające te wcześniejsze, bądź wskazujące na coś zupełnie nowego. Jednym zdaniem: wiemy coraz więcej. Na pewno warto zacząć od tego, że doczekamy się większej różnorodności wariantów kolorystycznych. Pamiętacie iPhone 5C? Teraz szykuje się powrót do jego barwnych wariantów, które po prostu dobrze wyglądało i wiele osób do siebie przekonały.

Topowy model, iPhone XI lub X Plus 2018, będzie dostępny w klasycznych kolorach: czarnym, białym, złotym. Najniższy z kolei, wariant z 6,1-calowym panelem, będzie do nabycia w szarości, bieli, niebieskim, czerwieni oraz pomarańczowym, co powinno trafić przede wszystkim do młodszej części klienteli i nie tylko. W końcu niektórzy chcą mieć smartfon w żywych barwach.

Wiemy jeszcze, że Apple zastosuje swój nowy układ Apple A12. Wciąż ma mieć sześć rdzeni, z których dwa wydajne będą taktowane zegarem 2,49 GHz, całość zostanie wykonana w procesie 7 nanometrów, a ilość pamięci podręcznej L1 wzrośnie do 128 KB.

iPhone XI będzie flagowcem z krwi i kości

Dwa najdroższe urządzenia w ofercie zaoferują 4 GB RAM i ekrany OLED ze wsparciem dla 3D Touch, podczas gdy tego drugiego dodatku zabraknie już w najtańszym sprzęcie. Do tego będzie musiał działać z 3 GB pamięci operacyjnej. Najpewniej wszystkie trzy oddadzą do dyspozycji skaner rozpoznawania twarzy Face ID.

W samym wyświetlaczu pozostanie wcięcie. W iPhone X będzie ono bez zmian, zmaleje za to w największym wariancie, dzięki czemu stosunek ekranu do powierzchni przodu powinien stać na bardzo wysokim poziomie. Tu swojego rodzaju czarną owcą będzie model z 6,1-calowym ekranem, gdzie notch będzie największy. Jestem jednak ciekaw, jakie będą różnice w cenie.

Na pewno nowe iPhone’y będą hitami sprzedaży. Zastanawiam się jednak, czy zdołają pobić rekordy sprzedaży swoich poprzedników i czy skutecznie rozwiną pomysły zapoczątkowane w iPhone X.

źródło: GSM Arena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu