Apple

Pełna specyfikacja iPhone'a X ujawniona

Konrad Kozłowski
Pełna specyfikacja iPhone'a X ujawniona
14

Jak wszyscy wiemy, Apple podczas swoich konferencji przywołuje konkretne liczby i dane tylko wtedy, gdy mają one odegrać jakąś konkretną rolę. Nawet na stronach swoich produktów dosyć rzadko lub wcale nie są zamieszczane niektóre informacje. Odkrywamy kolejne tajemnice iPhone'a X.

Szczegółowe informacje, jak te dotyczące pamięci RAM czy pojemności baterii, to zdaniem Apple nie są niezbędne użytkownikom dane. Nie są one w żaden sposób uwypuklane na podstronie o parametrach technicznych, o obecności na slajdach w trakcie prezentacji nie wspominając. Dlatego dopiero dziś, w dwa tygodnie od ostatniej konferencji Apple, poznajemy tajemnice iPhone'a X.

Specyfikacja iPhone X

Wewnątrz flagowca Apple znalazły się 3 GB pamięci RAM i akumulator o pojemności 2715 mAh. Taktowanie procesora A11 Bionic ma wynosić 2,4 GHz. Jak to wygląda w porównaniu z pozostałymi modelami? Podobnych wymiarów iPhone 8 ma posiadać akumulator o pojemności jedynie 1821 mAh, podczas gdy ilość pamięci RAM w iPhonie X jest równa tej z iPhone'a 8 Plus.

iPhone X trafia do sprzedaży 21 paździenirka, ale wszystkie doniesienia zgodnie zapowiadają ograniczoną dostępność w pierwszym okresie. Ma to potrwać aż do początku 2018 roku, co z pewnością nie ucieszy tych, którzy już teraz przygotowują się na zakup najciekawszego produktu Apple od lat. Fundamentalne zmiany w iPhonie X będą obiektem jeszcze wielu dyskusji i tak naprawdę - szczególnie ze względu na ogrom przecieków przed premierą - najciekawiej zapowiadają się lata następne, gdy Apple będzie bazować na tegorocznym modelu przygotowując następców iPhone'a X.

Sprawdź polskie ceny iPhone X.

Ciekawi mnie też, jak Apple zamierza wybrnąć z zamieszania, które samo wprowadziło prezentując iPhone'a 8 (i 8 Plus) oraz iPhone'a X, w którego nazwie znajduje się tak naprawdę rzymska "dziesiątka". Czyżby iPhone 9 już miał się nigdy nie ukazać? A może niższa półka urządzeń będzie o dwa numerki niższa od flagowego modelu? iPhone 9 i XI? A może iPhone 8S i iPhone XS? A może iPhone 9 i iPhone 11? Ależ to wszystko pokręcone...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu