Polska

Iphone w Polsce a Itunes?

Grzegorz Marczak
Iphone w Polsce a Itunes?
18

Dzisiaj Orange w lakonicznej informacji oznajmił, że będzie dystrybutorem (nie wiadomo czy wyłącznym) Iphona w Europie (i nie tylko) czyli min. w Polsce. Orange today announced a new agreement with Apple to bring the iPhone to Orange customers in Austria, Belgium, the Dominican Republic, Egypt,...

Dzisiaj Orange w lakonicznej informacji oznajmił, że będzie dystrybutorem (nie wiadomo czy wyłącznym) Iphona w Europie (i nie tylko) czyli min. w Polsce.

Orange today announced a new agreement with Apple to bring the iPhone to Orange customers in Austria, Belgium, the Dominican Republic, Egypt, Jordan, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Switzerland and Orange’s African markets later this year.

Informacja ta nie jest chyba dla nikogo dużym zaskoczenie - plotki o tym, że to właśnie Orange będzie dystrybutorem Iphone w Polsce krążyły już od dość dawna (była też mała wpadka z stroną www itp)

Podobno w Polsce mamy już 14 tysięcy Iphonów, nie wiadomo jak kształtuje się popyt na te telefony, nie wiadomo również w jakich taryfach wystąpią ani z jakim planem opłat (czy zostanie wprowadzony nie limitowany przesył danych ?).

Ciekawe jak Orange zaszereguje Iphona - raczej jeszcze nie można powiedzieć, że jest to narzędzie biznesowe. Z drugiej strony aby w pełni cieszyć się tym telefonem trzeba by było wprowadzić nielimitowaną transmisję danych - co z kolei podniesie znacznie cenę abonamentu.

Inny ważny aspekt tej sprawy to Itunes - czy doczekamy się go wreszcie w Polsce czy też jak pisze blog appleblog.pl będziemy mieli jakiś "rzemieślniczo" robiony własny aktywator.

Przyznam, że uruchomienie Itunes dla Polski było by dla mnie dużo ważniejszym wydarzeniem niż premiera iphona.

Jeśli zaś chodzi o samą słuchawkę - ponieważ nabrałem już praktyki w posługiwaniu się tym telefonem to mogę śmiało powiedzieć jedno - naprawdę warto. Mimo iż inne telefon na rynku posiadają te same lub zbliżone funkcje to jednak iphone ma w sobie to coś co powoduje, że tradycyjna "słuchawka" staje się dla nas jakimś nieporęcznym i dziwnym tworem.

Pierwsze info o iphonie w Polsce przeczytałem na appleblog.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhoneitunesorange