Apple

iPhone SE 2 będzie być może wyglądać jak iPhone 8 mając przy tym moc iPhone'a 11

Weronika Makuch
10

Najnowsze doniesienia na temat nadchodzącego iPhone SE są coraz ciekawsze.

Wszystko o Apple iPhone SE 2.

iPhone SE to gorący temat. Jak każdy dotyczący marki Apple. Najszerzej omawia się teraz oczywiście najnowszy model telefonu z nadgryzionym jabłkiem. Jednak nie samą jedenastką żyje internet. Obecnie mówi się o tym, że iPhone SE 2 pojawi się na rynku na początku 2020 roku. Nie jest to jednak w stu procentach pewna informacja. Ming-Chi Kuo, wiarygodny analityk Appla, przewiduje, że następca iPhone'a SE może przypominać iPhone'a 8, a nie iPhone'a 5. Nadałoby mu to dużo bardziej nowoczesnego wyglądu. Zakładając, że faktycznie tak będzie, możemy spodziewać się w SE 2 rozwiązań technologicznych "zawartych" w tymże wyglądzie. W takim wypadku spodziewalibyśmy się funkcji Touch ID oraz dość grubych ramek na dole i górze telefonu. Ramki może nie są obecnie najmodniejszym rozwiązaniem, ale w końcu SE nie jest (i raczej nigdy nie zamierza być) głównym i najważniejszym modelem Appla.

Co się stało z Apple? Wpadki przy iOS 13 rzucają cień na świetną aktualizację

Ming-Chi Kuo wspomniał również o potencjalnej wydajności nowego SE. Zakłada, że urządzenie może być wyposażone w procesor A13 i 3 GB pamięci RAM. Zapowiada się całkiem potężny, nieduży smartphone, zbliżony swoją funkcjonalnością do iPhone'a 11. Oczywiście nie będzie tak niewielki i zgrabny jak jego pierwowzór, raczej nie będzie przystosowany do ciągłej obsługi jedną ręką, ale na pewno też nie zaliczy się w poczet telefonicznych olbrzymów.

iPhone 11 Pro: Recenzja – Dużo dobrego, mało Pro

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie wyglądała cena iPhone'a SE 2. Wielką zaletą pierwowzoru był niewielki koszt, jaki musiał ponieść potencjalny odbiorca. Atrakcyjna cena sprawiła, że sama skusiłam się właśnie na ten model. Przy premierze iPhone SE kosztował 399 dolarów. Oczywiście zakładanie, że nadchodzący telefon będzie kosztował tyle samo jest bardzo naiwne. Niemniej zachowanie znacznie niższej ceny w porównaniu z innymi nowymi modelami byłoby jak najbardziej logiczne i oby tak się stało. O wszystkim przekonamy się jednak kiedy (i jeśli) iPhone SE 2 zostanie oficjalnie wydany i trafi do sprzedaży.

Źródło: The Verge

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu