Świat

iPhone OS 3.0 nadchodzi - już 17 marca

Grzegorz Marczak
iPhone OS 3.0  nadchodzi - już 17 marca
20

Wszyscy Apple maniacy i posiadacze iPhona z pewnością wstrzymali już oddech na myśl o nowej wersji oprogramowania tego telefonu. Warto przypomnieć w tym momencie o kilku najbardziej oczekiwanych usprawnieniach czyli na przykład możliwości kopiowania i wklejania tekstu w dowolnej aplikacji i pomiędz...

Wszyscy Apple maniacy i posiadacze iPhona z pewnością wstrzymali już oddech na myśl o nowej wersji oprogramowania tego telefonu. Warto przypomnieć w tym momencie o kilku najbardziej oczekiwanych usprawnieniach czyli na przykład możliwości kopiowania i wklejania tekstu w dowolnej aplikacji i pomiędzy aplikacjami (bo nikt logicznie myślący nie wierzy w idee iPhona bez tej funkcji)

Kolejna oczekiwana funkcja to możliwość uruchamiania aplikacji w tle - funkcja w którą wyposażony jest mobilny system od Google czyli Android. Co zyskają użytkownicy dzięki takim możliwością telefonu chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć. Warto jednak wspomnieć iż Apple możliwość uruchamiania programów w tle obiecało dostarczyć już 6 miesięcy temu więc nie ma gwarancji iż tym razem dotrzyma słowa.

Ja osobiście oczekiwał bym też iż z iphona będzie można wreszcie korzystać jak z modemu i łączyć się przez niego z internetem z którego będziemy korzystać na laptopie czy też komputerze stacjonarnym. Właśnie przez brak tej funkcji na niektóre wyjazdy targałem ze sobą starą Nokię.

Zastanawiam się natomiast czy nowe oprogramowanie jakie Apple zaprezentuje 17 marca może być czymś więcej niż tylko systemem dla telefonu komórkowego? Ostatnio przecież było w internecie bardzo dużo plotek o potencjalnym nowym komputerze od Apple z ekranem dotykowym. Trzeba przyznać, że GUI jakie Apple zbudowało jest chyba nadal niedoścignionym wzorcem dla innych producentów telefonów (chociaż nie testowałem jeszcze sprzętu z nowym Windows Mobile) a kto wie może stanie się ono niedługo takim mini systemem dla netbooków?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPhone