Apple

Tak ma działać rozpoznawanie twarzy w nowym iPhone

Marcin Hołowacz
Tak ma działać rozpoznawanie twarzy w nowym iPhone
5

iPhone 8 się zbliża, więc pogłosek tylko i wyłącznie przybywa. Takie są prawa tego Wszchświata.

iPhone 8 nadchodzi

Nadchodzi iPhone 8, więc wszyscy ekscytują się różnymi pogłoskami na jego temat. Konrad Kozłowski zrobił dzisiaj podsumowanie tego co wiemy o zbliżającej się premierze. Zachęcam do zapoznania się z jego wpisem:

To będzie mega premiera – aż trzy nowe iPhone’y. Oto co wiemy

Przed nami prawdopodobnie najważniejsza premiera tego roku dla Apple. Dziesięciolecie iPhone'a ma przynieść nam aż trzy nowe modele. Oprócz iPhone'a 7S i iPhone'a 7S Plus ujrzymy także rocznicowego iPhone'a 8 - tak twierdzą przecieki. Dzięki nim wiemy o nowych modelach coraz więcej.

Warto wspomnieć o tym, że iPhone 8 prawdopodobnie zostanie pozbawiony Touch ID, ale… za to może się trochę dziać w kwestiach związanych z kamerą. Bloomberg donosił już, że Apple testuje w pocie czoła funkcje związane z autoryzacją za pośrednictwem skanów twarzy 3D. Biorąc pod uwagę fakt, że telefon ma mieć zaawansowaną kamerę 3D, która według pogłosek umożliwi nam robienie choćby czegoś takiego jak „selfie 3D”, całkiem łatwo uwierzyć w tego typu doniesienia. Tym bardziej, że analityk Ming-Chi Kuo z KGI Securities, który jest naprawdę sprawdzonym źródłem wszelkich przecieków, również potwierdza informacje dotyczące rozpoznawania twarzy w iPhone 8.

Informacja na temat patentu Apple

To co aktualnie przykuwa uwagę wszystkich mediów, to patent Apple, w którym opisano metodę wykrywania użytkownika telefonu nawet w trybie uśpienia, wykorzystując do tego minimalne zasoby. Dzięki temu iPhone 8 sam się wybudzi w chwili, kiedy zaczniemy się do niego zbliżać w taki sposób, który ewidentnie będzie wskazywał na prawdopodobną chęć skorzystania ze smartfona. W tym celu wykorzystane zostaną trzy parametry: detekcja odcienia skóry, detekcja twarzy, detekcja ruchu. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, tzn. iPhone 8 dojdzie do wniosku, że my to my, a w dodatku chcemy go użyć, wtedy telefon się dla nas odblokuje.

Wszyscy emocjonują się premierą telefonów, więc patent został z nimi od razu skojarzony, nawet mimo tego, iż zawarte tam opisy odnoszą się do komputerów stacjonarnych. Poza tym, nie ma żadnej gwarancji, że rozwiązanie trafi do iPhone’ów… ale wykluczyć tego również nie można, natomiast pogłoski ze wszystkich stron o rozpoznawaniu twarzy robią swoje. Coś mi mówi, że rozwiązanie z tego patentu jednak trafi do nowego iPhone'a.

Źródło 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu