Apple

iPhone 6 Plus się wygiął, Note 3 nie. Co teraz?

Grzegorz Marczak
iPhone 6 Plus się wygiął,  Note 3 nie. Co teraz?
137

W sieci pojawiło się video pokazujące jak pod wpływem znacznego nacisku nowiuteńki iPhone 6 Plus się wygina. Co gorsza wygięcie pozostało, a próba "naprawienia" telefonu kończy się jeszcze gorzej. https://www.youtube.com/watch?v=znK652H6yQM&feature=youtu.be Co gorsze Note 3 w tym samym teś...

W sieci pojawiło się video pokazujące jak pod wpływem znacznego nacisku nowiuteńki iPhone 6 Plus się wygina. Co gorsza wygięcie pozostało, a próba "naprawienia" telefonu kończy się jeszcze gorzej.

https://www.youtube.com/watch?v=znK652H6yQM&feature=youtu.be

Co gorsze Note 3 w tym samym teście zdaje egzamin. Telefon nie został na stałe odkształcony i dalej poprawnie działał.

https://www.youtube.com/watch?v=FwM4ypi3at0&list=UUsTcErHg8oDvUnTzoqsYeNw

Oto kilka wniosków jakie można wyciągnąć po tych testach

  •  Nie wierzę aby taką siłę nacisku można było wygenerować nosząc telefon w przedniej kieszeni nawet wąskich spodni
  • Każdy telefon w końcu się wygnie - kwestia siły jaką przyłożymy
  • Samsung może powiedzieć, że jego plastik jest lepszy od aluminium od Apple
  • Zarówno fanboje jak i przeciwnicy Apple będą mieli teraz co sobie udowadniać

Pytanie czy telefon w takich tekstach powinien aż tak bardzo się odkształcić. Moim zdaniem nie, w końcu o wypadek nie trudno i każdy może przez zapomnienie usiąść na telefonie trzymanym w tylnej kieszeni. Jeśli na dodatek konkurencja jest na taki test odporna to dziecko Appla też być powinno. No chyba, że Apple udowodni nam, że źle go trzymaliśmy w kieszeni :) Wszyscy pamiętamy jak Jobs udowadniał, że problem z anteną nie istnieje, a winny jest użytkownik, który źle trzyma telefon.

Czy taki test jest w jakikolwiek sposób istotny? Moim zdaniem nie. Kupując telefon za ponad 800 dolarów należy o niego dbać. Jeśli macie zamiar siadać na telefonie czy też wyginać go tak jak na tym video to kupcie sobie coś mniejszego i bardziej trwałego.

Czy w takim razie Apple może mieć problem z tym testem? Owszem, jeśli ktoś kto wskazuje, że Apple zrobiło coś nie tak lub jest gorsze od konkurencji to jak najbardziej będą mieć z tym problem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile