Apple

iPhone 12 to nie tylko nowa bryła. Co jeszcze zaoferują przyszłoroczne flagowce Apple?

Kamil Świtalski
iPhone 12 to nie tylko nowa bryła. Co jeszcze zaoferują przyszłoroczne flagowce Apple?
10

Plotek na temat przyszłorocznych modeli iPhone nie brakuje — a regularnie będzie pojawiać ich się coraz więcej. Co juz teraz wiemy na temat nadchodzących w 2020 smartfonów od Apple?

iPhone od lat cieszy się świetną opinią wśród fanów Apple i... jest regularnym obiektem drwin u jej przeciwników. Bezpośrednie porównania z rynkiem Androidów, choć w wielu przypadkach kompletnie nie mają sensu, cieszą się niesłabnącą popularnością. Mam tu na myśli chociażby ciągłe naigrawanie się z tego, jak mało iPhone'y mają pamięci RAM z porównaniem do urządzeń z Androidem na pokładzie. Suche specyfikacje są zawsze fantastycznym powodem do żartów, ale każdy kto korzysta z tych smartfonów wie, że raczej w kwestii wydajności niespecjalnie są powody do narzekań. Ale jeżeli wierzyć plotkom, których z każdym dniem napływa do nas coraz więcej, modele smartfonów Apple które trafią na rynek w przyszłym roku, sporo w tej kwestii zmienią.

iPhone 12: więcej pamięci RAM dla modeli Pro, 5G, nowy wygląd i mniejszy notch

O nowym wyglądzie, bryłach mających przypominać te które znamy z iPhone'a 4 i 5, mówi się już od kilku miesięcy. Tym razem do tych plotek dochodzą jeszcze kolejne — znowu mielibyśmy otrzymać trzy modele, wszystkie z ekranami OLED. A jeżeli macie dość ogromnego wcięcia w tych słuchawkach to... mam dla was dwie wiadomości. Pierwsza z nich nie należy do najlepszych: Apple najwyraźniej wciąż się notcha nie pozbędzie. Plus jednak jest taki, że miałby onn być mniejszy

Podążając za konkurencją, Apple miałoby też zaserwować poczwórny zestaw aparatów z tyłu urządzenia, a wszystko to dzięki dodatkowemu sensorowi times-of-flight. Ming-Chi Kuo, analityk od lat poświęcający się Apple, twierdzi, że iPhone 12 doczeka się już modułu 5G — i to z płytkami z polimerów ciekłokrsytalicznych. Materiał ten pozwala na minimalne straty sygnału i doskonale radzi sobie w każdej temperaturze. W kwestii tego które iPhone'y będą obsługiwały sieć 5G — zdania są podzielone. Jedne plotki donoszą że będzie to standard dla każdej z przyszłorocznych słuchawek Apple, inne — że niekoniecznie. Jak będzie — tutaj można póki co jedynie gdybać, ale konkretów doczekamy się pewnie bliżej samej premiery.

Analityk z Barclays, Blayne Curtis, twierdzi ze iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max będą napędzane aż 6 GB pamięci RAM, zaś zwykła dwunastka zostanie z 4 GB RAM. Tenn przeskok miałby pomóc im jeszcze szybciej i efektywniej przełączać się między aplikacjami, co prawdopodobnie docenią wszyscy miłośnicy multitaskingu.

iPhone 12: oficjalne szczegóły dopiero we wrześniu 2020

I choć już teraz w sieci można znaleźć od groma plotek na temat przyszłorocznych iPhone'ów (a im bliżej premiery, tym będzie ich jeszcze więcej) — to żadna tajemnica, że na oficjalne zapowiedzi przyjdzie nam czekać do września 2020. Premiera telefonów dopiero jesienią 2020 — a do tego czasu, mam nadzieję, zmiany w przygotowywaniu nowego oprogramowania przyniosą realne efekty. I iOS 14 nie będzie tak problematyczny, jak miało to miejsce w ostatnich latach...

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu