Telekomy

iPhone 12 mini w abonamencie prawie 700 zł taniej? To możliwe, tylko trzeba przenieść numer

Grzegorz Ułan
11

Na początku sierpnia radziłem Wam, którego iPhone warto teraz kupić jeszcze przed premierą najnowszej jego odsłony oznaczonej numerem 14. Według mnie najlepszą obecnie opcją jest iPhone 12 mini, którego w promocji na T-Mobile możecie aktualnie kupić za prawie 700 zł taniej.

Udostępniona tydzień temu promocja na T-Mobile dla przenoszących numer kusi, bo operator przejmuje na siebie w jej ramach aż 6 rat za zakup dowolnego urządzenia. Postanowiłem ją sprawdzić właśnie na modelu iPhone 12 mini - to utrudnione zadanie, bo jak wiemy smartfony Apple najdłużej trzymają swoją cenę.

iPhone 12 mini po zeszłorocznej premierze iPhone 13 potaniał tylko o 450 zł i Apple „trzyma” tę cenę 3 149,00 zł do dziś. Po premierze iPhone 14 może jeszcze stanieć, ale na pewno nie o prawie 700 zł.

W swoich tekstach, w których polecam zakup urządzeń w abonamencie u naszych operatorów, staram się trzymać zasady aby różnica pomiędzy ceną sklepową urządzenia a tego w promocji była wyższa niż różnica pomiędzy kwotą abonamentu, w którym dane urządzenie możemy taniej kupić i najtańszą porównywalną ofertą bez zobowiązania.

Na początek wyjaśnienie, iż w tej opcji na T-Mobile promocje się nie łączą, tak więc wybierając przy przeniesieniu numeru do T-Mobile abonament za 65 zł, nie skorzystamy z tańszej o 150 zł opłaty na start. Widać ją na powyższym zrzucie - dostępna jest tylko dla nowych numerów.

W promocji 6 rat gratis, opłata na start jest wyższa, właśnie o te 150 zł i wynosi 319 zł. Niemniej i tak się udało T-Mobile obniżyć cenę tego smartfona do poziomu mieszczącego się w naszym limicie. Włącznie z opłatą na start, koszt urządzenia w 18 ratach po 120 zł zamknie się nam w kwocie 2 479,00 zł. To dokładnie 670 zł taniej niż cena sklepowa Apple za ten model.

Teraz obliczymy koszty usług - abonament za 65 zł miesięcznie przez dwa lata będzie nas kosztował 1 560,00 zł, a dwuletni koszt oferty na kartę 5G w T-Mobile za 39 zł to 936,00 zł. Różnica wynosi więc tutaj 624,00 zł. Co więcej, w abonamencie mamy nielimitowany internet w danych - również w zasięgu 5G, jedynie z ograniczeniem prędkości do 30 Mb/s. Z kolei w ofercie na kartę mamy wprawdzie nielimitowany internet na odtwarzanie filmów czy seriali, ale na pozostałe aktywności jest limit 40 GB transferu danych w miesiącu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu