Artykuł sponsorowany

iPhone 11 vs OnePlus 7T. Który smartfon wypada lepiej?

Redakcja Antyweb
iPhone 11 vs OnePlus 7T. Który smartfon wypada lepiej?
42

Łączy je zbliżona cena i naprawdę dobre parametry. iPhone 11 i OnePlus 7T to dość podobne smartfony. W czym tkwią różnice?

Samsung Fold kosztuje około 9 tysięcy złotych, Galaxy Note w najwyższej wersji nawet 7 tysięcy, a za iPhone Xs Max musimy zapłacić czasem nawet 6 tysięcy. Wraz z coraz lepszymi osiągami w smartfonów w parze idzie ich coraz wyższa cena, co najłatwiej zauważalne jest na przykładzie flagowców. Za ambicje producentów płacą oczywiście użytkownicy, którzy często okazują się zmęczeni rosnącymi kosztami zakupu nowych urządzeń. Sprawę z tego zdały sobie co najmniej dwie firmy – Apple i OnePlus.

Dowodem są ich ostatnie premiery, bo zarówno iPhone 11, jak i OnePlus 7T w podstawowych wersjach kosztują poniżej 700 dolarów. Co ważne, oba smartfony oferują wiele funkcji, które znajdziemy na pokładzie droższych urządzeń. Fakt, że oba smartfony ukazały się w podobnym czasie i znalazły na tej samej cenowej półce prowokuje do porównań. Również my pokusiliśmy się o zestawienie tych dwóch modeli pod względem kluczowych z punktu widzenia większości użytkowników parametrów.

iPhone 11 vs OnePlus 7T: design

Różnice w wyglądzie między oboma smartfonami są widoczne już na pierwszy rzut oka. OnePlus T7 będzie dobrym wyborem dla użytkowników preferujących większe urządzenia, bo jego ekran ma aż 6,55 cala. Jeśli jednak nie zwykliśmy obsługiwać telefonu dwiema rękami, może to być poważny problem. Na korzyść „Chińczyka” przemawia niewielka grubość telefonu oraz obudowa z wykończeniem z matowego szkła, sprawiającą luksusowe wrażenie. Jeśli nie przepadacie za dużymi notchami, 7T może być dobrym rozwiązaniem, bo wcięcie w kształcie łezki jest naprawdę niewielkie. Wrażenie psuje jedynie okrągła część z tyłu, w której umieszczono obiektywy, choć to już rzecz gustu.

Jedenasty iPhone jest nieco mniejszy (przekątna ekranu to 6,1) od nowego OnePlusa, ale dla przyzwyczajonych do obsługi smartfona jedną ręką i tak może okazać się za duży. Tym bardziej, że pracę utrudnia wyższa i szersza ramka. Podstawowa wersja jest też pozbawiona szklanego wykończenia obudowy, którą znajdziemy dopiero w wyższych modelach – iPhone 11 Pro oraz Pro Max. Trzeba jednak oddać Apple sprawiedliwość i uczciwie stwierdzić, że ten model jest dużo bardziej wytrzymały od konkurenta, łącznie z wodoodpornością (do 2 metrów/30 minut).

iPhone 11 vs OnePlus 7T: wyświetlacz

Jeśli chodzi o wyświetlacz, oba modele sprawiają bardzo dobre wrażenie. Nieco lepiej wypada chyba jednak 7T. Jego podstawowym atutem jest obecność ekranu OLED, który lepiej oddaje bogactwo odcieni i oferuje głębszą czerń. Ekran OnePlusa ma też większą rozdzielczość 2400 na 1080, co przy gęstości 402 pikseli na jeden cal i częstotliwości odświeżania 90 Hz zapewnia płynne odtwarzanie animacji w wysokiej jakości. Żeby nie było zbyt dobrze, maksymalna jasność wyświetlacza to „tylko” 474 nity, przez co w bardzo słoneczny dzień korzystanie z niego może być kłopotliwe.

Pod względem jasności lepszym wyborem okaże się telefon z jabłuszkiem. 652 nity to wartość wystarczająca nawet w pełnym słońcu. To jedyna przewaga iPhone’a, jeśli chodzi o wyświetlacz. Ekran LCD przy obecnym w OnePlusie OLED wypada blado. I to dosłownie, bo pokrywa zaledwie 113 procent palety sRGB, podczas gdy jego konkurent zanotował wynik lepszy o 42,1 punktu procentowego. Gorsza jest też rozdzielczość – 1792 na 828 pikseli.

iPhone 11 vs OnePlus 7T: aparat

Po dwóch porażkach, w konkurencji fotograficznej wreszcie wygrywa iPhone. OnePlus jednak także nie ma się czego wstydzić. W tylnej części obudowy producent umieścił trzy obiektywy – standardowy, szerokokątny oraz teleobiektyw. Główny aparat oferuje rozdzielczość 48 megapikseli, co w połączeniu z jasnością ƒ /1.6 gwarantuje czyste, wyraźne zdjęcia we wszystkich warunkach. 7T dobrze radzi sobie ze zdjęciami z oddalenia, w czym pomaga mu dwukrotny zoom optyczny oraz nocnymi fotografiami, chociaż dla niektórych skrypt OnePlus może dawać zbyt jaskrawe efekty.

Na papierze telefon Apple wypada słabiej niż konkurent. Trzy obiektywy dostępne są dopiero w droższych iPhone 11 Pro Max i Pro, a rozdzielczość matrycy wynosi 12 megapikseli. Wykonywane przez niego zdjęcia wyglądają jednak nieco lepiej niż w przypadku OnePlus, co szczególnie dobrze widać na tych robionych w nocy.

iPhone 11 vs OnePlus 7T: procesor

Jeśli chodzi o procesor, 7T jest w tej chwili bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o telefony z Androidem. Na jego pokładzie działa Snapdragon 855, a w odświeżonej wersji OnePlus 7T Pro został on zaktualizowany do jeszcze wydajniejszego 855 plus. W teście ogólnej wydajności systemu przeprowadzonym w Geekbench 5, telefon uzyskał wynik 2759, zaś w teście GFXBench wyrenderował 1169 klatek przy 18 fps.

Osiągi 7T może nie są najgorsze, jednak bledną przy nowym iPhone’ie. Jego sercem jest A13 Bionic, który na ten moment jest najlepszym procesorem w świecie smartfonów. iPhone 11 badany Geekbench 5 zdobył 3251 punktów, zaś w w teście GFXBench wyrenderował 1481 klatek przy fps 23. A wszystko to przy redukcji 30% zużycia energii i 40% mocy w porównaniu do poprzedniej wersji „jabłkowego” procesora.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu