Apple

To krok, na który czekają chyba wszyscy - mamy potwierdzenie USB-C w iPhone 11

Konrad Kozłowski
To krok, na który czekają chyba wszyscy - mamy potwierdzenie USB-C w iPhone 11
62

Nareszcie konkretne informacje wskazują, że nadchodzące iPhone'y będą posiadały złącze USB-C zamiast dotychczas stosowanego Lightning.

Przejście przez Apple ze złącza 30-pinowego na Lightning było dla wielu osób rozczarowaniem - nastąpiło to w 2012 roku, gdy iPhone 5 został solidnie odchudzony i niezbędne było użycie portu o znacznie mniejszych rozmiarach, aniżeli klasyczne 30-pinowe złącze, które pojawiło się na początku w iPodach. Była to idealna szansa na porzucenie własnego standardu i wybranie uniwersalnego USB, ale z wiadomych przyczyn Apple tego nie zrobiło. Gdy pojawia się kolejna szansa, by skorzystać z rozwiązania, które pozwoli zaoszczędzić liczbę kabli i nie tylko, Apple najwyraźniej stanie na wysokości zadania.

Brzydki, brzydszy, iPhone XI. Nowy model może być popisem Apple

iPhone 11 nie byłby jednak pierwszych urządzeniem z iOS, które zyskało port USB-C. W takowy wyposażony jest już iPad Pro, który dzięki nowemu iPadOS zyskuje wiele nowych przydatnych funkcji, jak obsługa dysków zewnętrznych i bezpośrednie importowanie zdjęć do aplikacji do obróbki fotografii. Z podobnych funkcji na pewno z przyjemnością skorzystaliby z tego użytkownicy iPhone'a, a jestem pewien, że ja bym tak zrobił, ponieważ na wyjazdach zdarza mi się robić zdjęcia aparatem, które później publikuję z poziomu smartfona. Zamiast marnować energię w akulumatorze aparatu na synchronizację po Wi-Fi mógłbym po prostu użyć czytnika kart wpiętego w telefon. Apple nareszcie dorasta dojrzewa do takiej decyzji.

Skąd o tym wszystkim wiemy? Deweloperska beta iOS 13, podobnie jak wszystkie inne wersje systemu, posiada ekran odzyskiwania systemu, który zachęcą do podłączenia telefonu do komputera. Do tej pory widok ten ewidentnie prezentował złącze Lightning, na którym widoczne są niewielkie piny - ten w iOS 13 już takowych detali jest pozbawiony, co można uznać za reprezentację graficzną złącza USB-C.

Apple chce znacząco poprawić aparat we wszystkich iPhone XI

Taka wiadomość ucieszyłaby nie tylko osoby, które pragną wygodniej wykonywać niektóre czynności na iPhonie, ale przede wszystkim ładowanie urządzenia będzie o wiele łatwiejsze, ze względu na możliwość skorzystania z powszechnie stosowanego standardu.

To byłby koniec pytania po znajomych: czy ma ktoś ładowarkę do iPhone'a?...

Źródło: MSPowerUser

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu