Tablety

iPad Pro 2019 już nie tylko do grafiki czy pakietu biurowego, ale także dla turystów

Albert Lewandowski
22

iPad Pro 2019 nie będzie pod żadnym względem rewolucyjnym urządzeniem i postawi na delikatne zmiany. Czy jednak warto na niego czekać?

iPad Pro 2019 - nacisk na aparat

Tablety są wyposażone w aparat od początku swojego istnienia, jednak ich jakość zawsze była gorsza od tych ze smartfonów. Nie da się ukryć, że mimo to sporo osób decydowało się na używanie tych urządzeń w roli podręcznego aparatu na wycieczkach i w szczególności zdobyło to popularność wśród turystów z Azji. Owszem, jakość wykonywanych zdjęć jest wystarczająca, a duży ekran o wiele lepiej sprawdza się do ich późniejszej oceny oraz udostępniania w mediach społecznościowych.

W tym roku nowe iPady Pro doczekają się sporego progresu, jeżeli chodzi o jakość fotografii. Najnowsze informacje wskazują na zastosowanie potrójnego modułu aparatu w większym iPadzie Pro 2019 i najpewniej będzie to połączenie sensorów: 12 Mpix, 12 Mpix z teleobiektywem oraz matryca ToF do wykrywania głębi obrazu. Dokładnie to samo ma pojawić się w iPhonie XI i XI Max. Powinna pojawić się także optyczna stabilizacja obrazu. W ten sposób nowy iPad Pro 2019 może stać się naprawdę świetnym sprzętem do robienia zdjęć i będzie w stanie stanąć w szranki z każdym flagowcem. Moim zdaniem będzie to naprawdę przemyślana decyzja Apple.

Przeczytaj również: Co nowego pojawi się w iPhone XI?

 

Wariant z 10,2-calowym ekranem doczeka się z kolei podwójnego aparatu 2 x 12 Mpix, gdzie drugi sensor będzie miał teleobiektyw. Ten duet zostanie zapożyczony wprost z iPhone XIr. Jestem ciekaw, jak bardzo skupią się na tym na oficjalnej prezentacji nowych urządzeń, skoro dotychczas zawsze robili z takich nowości prawdziwą rewolucję na rynku.

Przeczytaj również: Recenzja iPad 2018.

Przemyślana oferta komputerów

Trzeba przyznać, że nowe iPady Pro będą idealnie wpisywać się w potrzeby wielu klientów. Z jednej strony będzie można na nich komfortowo pracować, co już robią graficy, fotografowie czy biznesmeni, którzy szukają mobilnego urządzenia z dopracowanymi aplikacjami i długim czasem pracy. Z drugiej świetnie sprawdzać się będą do rozrywki. Duży ekran o świetnych parametrach wyświetlanego obrazu, całość obsługiwana dotykiem i możliwość spakowania do każdego plecaka czy torby. Nie każdy potrzebuje pełnoprawnego laptopa z Windowsem, MacOS czy Ubuntu i tu iPad świetnie wypada.

Premiera nowych iPadów Pro 2019 odbędzie się na jesień tego roku. Możemy spodziewać się nieznacznych podwyżek cen z racji na znacznie lepsze aparaty, choć wątpię, aby potencjalni klienci szczególnie się tym przejęli. Apple jest mistrzem, jeżeli chodzi o ustalanie możliwie najwyższej ceny za swoje produkty. Doskonale widać to po smartfonach, gdzie to właśnie firma z Cupertino udowodniła, że ludzie są w stanie zapłacić ponad 6 tysięcy złotych za jeden telefon. W ich przypadku prosi się aż o wykorzystywanie tak silnej pozycji i świetnie ocenianej linii produktów.

źródło: Pocketnow

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu