Tablety

iPad Pro 2019 już nie tylko do grafiki czy pakietu biurowego, ale także dla turystów

Albert Lewandowski
iPad Pro 2019 już nie tylko do grafiki czy pakietu biurowego, ale także dla turystów
22

iPad Pro 2019 nie będzie pod żadnym względem rewolucyjnym urządzeniem i postawi na delikatne zmiany. Czy jednak warto na niego czekać?

iPad Pro 2019 - nacisk na aparat

Tablety są wyposażone w aparat od początku swojego istnienia, jednak ich jakość zawsze była gorsza od tych ze smartfonów. Nie da się ukryć, że mimo to sporo osób decydowało się na używanie tych urządzeń w roli podręcznego aparatu na wycieczkach i w szczególności zdobyło to popularność wśród turystów z Azji. Owszem, jakość wykonywanych zdjęć jest wystarczająca, a duży ekran o wiele lepiej sprawdza się do ich późniejszej oceny oraz udostępniania w mediach społecznościowych.

W tym roku nowe iPady Pro doczekają się sporego progresu, jeżeli chodzi o jakość fotografii. Najnowsze informacje wskazują na zastosowanie potrójnego modułu aparatu w większym iPadzie Pro 2019 i najpewniej będzie to połączenie sensorów: 12 Mpix, 12 Mpix z teleobiektywem oraz matryca ToF do wykrywania głębi obrazu. Dokładnie to samo ma pojawić się w iPhonie XI i XI Max. Powinna pojawić się także optyczna stabilizacja obrazu. W ten sposób nowy iPad Pro 2019 może stać się naprawdę świetnym sprzętem do robienia zdjęć i będzie w stanie stanąć w szranki z każdym flagowcem. Moim zdaniem będzie to naprawdę przemyślana decyzja Apple.

Przeczytaj również: Co nowego pojawi się w iPhone XI?

 

Wariant z 10,2-calowym ekranem doczeka się z kolei podwójnego aparatu 2 x 12 Mpix, gdzie drugi sensor będzie miał teleobiektyw. Ten duet zostanie zapożyczony wprost z iPhone XIr. Jestem ciekaw, jak bardzo skupią się na tym na oficjalnej prezentacji nowych urządzeń, skoro dotychczas zawsze robili z takich nowości prawdziwą rewolucję na rynku.

Przeczytaj również: Recenzja iPad 2018.

Przemyślana oferta komputerów

Trzeba przyznać, że nowe iPady Pro będą idealnie wpisywać się w potrzeby wielu klientów. Z jednej strony będzie można na nich komfortowo pracować, co już robią graficy, fotografowie czy biznesmeni, którzy szukają mobilnego urządzenia z dopracowanymi aplikacjami i długim czasem pracy. Z drugiej świetnie sprawdzać się będą do rozrywki. Duży ekran o świetnych parametrach wyświetlanego obrazu, całość obsługiwana dotykiem i możliwość spakowania do każdego plecaka czy torby. Nie każdy potrzebuje pełnoprawnego laptopa z Windowsem, MacOS czy Ubuntu i tu iPad świetnie wypada.

Premiera nowych iPadów Pro 2019 odbędzie się na jesień tego roku. Możemy spodziewać się nieznacznych podwyżek cen z racji na znacznie lepsze aparaty, choć wątpię, aby potencjalni klienci szczególnie się tym przejęli. Apple jest mistrzem, jeżeli chodzi o ustalanie możliwie najwyższej ceny za swoje produkty. Doskonale widać to po smartfonach, gdzie to właśnie firma z Cupertino udowodniła, że ludzie są w stanie zapłacić ponad 6 tysięcy złotych za jeden telefon. W ich przypadku prosi się aż o wykorzystywanie tak silnej pozycji i świetnie ocenianej linii produktów.

źródło: Pocketnow

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu