Felietony

iPad 2 już jest - mocna konfiguracja w tej samej cenie!

Grzegorz Marczak
iPad 2 już jest - mocna konfiguracja w tej samej cenie!
45

Oto mam pierwsze zdjęcia (zrobione przez engadget.com) i informacje o nowej wersji tabletu Apple czyli iPad 2 (właśnie trwa konferencja Apple) Zgodnie z oczekiwaniami w nowym modelu mamy dwie kamery (tylna i przednia), iPad 2 jest 2 razy szybszy od poprzednika, grafika 8 razy szybsza i to wsz...


Oto mam pierwsze zdjęcia (zrobione przez engadget.com) i informacje o nowej wersji tabletu Apple czyli iPad 2 (właśnie trwa konferencja Apple)

Zgodnie z oczekiwaniami w nowym modelu mamy dwie kamery (tylna i przednia), iPad 2 jest 2 razy szybszy od poprzednika, grafika 8 razy szybsza i to wszystko przy zachowaniu tego samego poziomu żywotności baterii. iPad 2 jest też cieńszy od poprzednika o 33% (jest nawet cieńszy od iPhone 4).

Apple wreszcie zrobiło iPada w kolorze białym (niektórzy dostawali pewnego rodzaju upośledzenia związanego z tym kolorem) oprócz tego jest oczywiście kolor klasyczny. Cenowo iPad 2 to ten sam poziom co pierwszy iPad. Występują również te same wersje i kombinacje pojemności / WIFI/3G.

Nie sprawdziły się natomiast chyba żadne plotki o nowych złączach w iPad 2 nie mamy więc ani HDMI (jedynie przejściówka) ani ciekawie zapowiadającego się Thunderbolt. Choć konferencja jeszcze trwa więc może na końcu będzie niespodzianka i zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące specyfikacji technicznej.

Premiera w US nowego iPada ma odbyć się już 11 marca. W Polsce sprzęt ma być dostępny od 25 Marca. Jeśli ktoś więc planował zakup tableta Apple to warto poczekać (bo albo zaoszczędzi i kupi taniej poprzednią wersję albo też kupi w tej samej cenie dużo lepszy sprzęt)

Aktualizacja:

Pełna informacja i specyfikacja techniczna jest już opublikowana na oficjalne stronie apple.com

Zdjęcia pochodzą z engadget.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleTabletyiPad 2