Apple

iOS8 będzie posiadać możliwość uruchamiania dwóch okien obok siebie!

Rafał Kurczyński
iOS8 będzie posiadać możliwość uruchamiania dwóch okien obok siebie!
28

Systemowi mobilnemu Apple zarzucano naprawdę wiele rzeczy, jednak jednym z największych braków interfejsu iOS dla iPadów okazał się brak możliwości uruchamiania dwóch okien obok siebie, co jednak się zmieni. Jak się okazuje, w iOS8 umieszczone zostały ukryte ustawienia systemu, o których istnieni...

Systemowi mobilnemu Apple zarzucano naprawdę wiele rzeczy, jednak jednym z największych braków interfejsu iOS dla iPadów okazał się brak możliwości uruchamiania dwóch okien obok siebie, co jednak się zmieni.

Jak się okazuje, w iOS8 umieszczone zostały ukryte ustawienia systemu, o których istnieniu dowiedział się jeden zatwardziałych znawców i "grzebaczy" systemów Apple. Jak się okazuje, w kodzie springboard, odnaleziono mechanizm umożliwiający nam uruchamianie dwóch aplikacji na wzór tego, co widzieliśmy w Windows Modern oraz TouchWiz na Androidzie, jednak nie został on jeszcze umieszczony na stałe w ustawieniach systemu, czy też w jego funkcjach.

Odkrywcą wyżej wspominanego kodu jest niejaki Troughton-Smith, a przeczytać o jego znalezisku mogliśmy już wczoraj, za pomocą niezastąpionego w odnajdowaniu ciekawych informacji Twittera.

Apple słucha społeczności? Apple goni konkurencję!

Rzeczą wiadomą jest fakt, że bardzo duży procent użytkowników iPada i iPada Mini naciskało na Apple, aby stworzyli oni możliwość pracy na więcej niż jednym oknie wyświetlanym na ekranie iPada jednocześnie. Moim zdaniem, mechanizm pomimo bardzo ładnej animacji, jest jedynie marną kopią tego, co możemy odnaleźć w TouchWiz, a jest to kolejny dowód, że Apple w jakimś mniejszym, bądź większym stopniu straciło pałeczkę do wprowadzania innowacji do mobilnych systemów operacyjnych na rzecz Samsunga, modyfikującego Androida z pozytywnymi i negatywnymi skutkami.

Uruchomione aplikacje, będą mogły zmieniać swój rozmiar w proporcjach 1/4 ekranu, 1/2 ekranu i 3/4 ekranu, co jest dokładnym odzwierciedleniem pracy na wielu oknach w pierwszej, upublicznionej wersji Windows 8.

Dobrą informacją jest to, że Apple z całych sił próbuje nadgonić konkurencję i wcielić do swojego systemu operacyjnego najciekawsze rozwiązania, których w iOS i OS X jeszcze nie ma oraz pragnie przechytrzyć swoich konkurentów, planując swój kolejny ruch z dokładnością do dwóch następnych kroków konkurencji po wprowadzeniu danej funkcji, czy też wyglądu systemu.

Powyższy wpis jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich użytkowników iPadów, jednak nadal nie wiadomo, czy odkryte zmiany będą znajdowały się w finalnej wersji iOS (być może wprowadzą je wraz z premierą nowego iPada i większego iPhone?) oraz, czy iPhone będzie pozwalał na wyświetlanie więcej niż jednego okna na swoim pulpicie. Naturalnie, bardzo prawdopodobną rzeczą jest również to, że aktualizacja iOS8 - iOS8.1, wniesie do systemu upragnioną funkcję.

Źródło informacji: Twitter; TechCrunch; Animacja i grafiki: TechCrunch;

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleiPadiOSiOS8