Apple

iOS7 na około 90% iPhone i iPadów!

Rafał Kurczyński
iOS7 na około 90% iPhone i iPadów!
14

Dzisiaj o godzinie 19 odbędzie się WWDC, podczas którego Apple na sto procent zaprezentuje światu OS X 10.10 Yosemite oraz iOS8. Jeżeli interesuje was, na jakim procencie urządzeń znajduje sie obecna wersja oprogramowania - iOS7,  to dam wam na to odpowiedź. Firma analityczna Chitika pokusiła się...

Dzisiaj o godzinie 19 odbędzie się WWDC, podczas którego Apple na sto procent zaprezentuje światu OS X 10.10 Yosemite oraz iOS8. Jeżeli interesuje was, na jakim procencie urządzeń znajduje sie obecna wersja oprogramowania - iOS7,  to dam wam na to odpowiedź.

Firma analityczna Chitika pokusiła się o sprawdzenie, jakiej wersji iOS używają użytkownicy w sieci, zamieszkujący na terenie USA i Kanady. Testy rozpoczęły się 22 maja, a zakończyły się sześć dni później. Wyniki są wręcz zdumiewające.

Jak się okazuje, prawie 90% mieszkańców USA i Kanady ma na swoim iPhone iOS7, co jest niesamowitym wynikiem, choć z drugiej strony, musimy wziąć poprawkę na to, że w USA i w Kanadzie, rozwój technologiczny stoi na wiele wyższym poziomie, dlatego też więcej osób ma dostęp do nowszego sprzętu, a jeżeli ma używać już starszego, to jest w stanie go zaktualizować.

Jak widać, jedynie 8,8% mieszkańców korzysta z iOS6, co idealnie pokazuje, że jeszcze sporo osób korzysta z iPhone 3GS, który był bardzo dobrym smartfonem oraz jak duży procent użytkowników nie aktualizowało swojego iPhone do nowszej wersji oprogramowania.

Ankieta donosi również, że aż 85% użytkowników iPadów, korzysta z najnowszej wersji oprogramowania, czemu szczególnie nie można się dziwić - w końcu, na rynku jest iPad Mini, iPad Air i iPad 3, które cieszą się ogromną sławą. Inaczej, jak w wypadku iPhone, iOS 6 i iOS5 nadal cieszą się sławą przekraczającą 5% wszystkich użytkowników iPadów, co daje nam do zrozumienia, że posiadacze iPada 1, czy 2, bardzo chętnie korzystają ze swojego sprzętu, pomijając to, że jest to już stare urządzenie.

Patrząc na powyższe statystyki, możemy dojść do wniosku, że użytkownicy iSprzętu bardzo chętnie sięgają po nowszy sprzęt i aktualizacje systemu, dlatego też, znaczna większość posiadaczy sprzętu z nadgryzionym jabłuszkiem na obudowie posiada najnowszą wersję oprogramowania iOS, co najpewniej nie ulegnie zmianie również po premierze iOS8. Jestem ciekawy, kiedy urządzenia z Androidem osiągną taki wynik, bo smartfony z Windows Phone idą w tej niesamowitej konkurencji łeb w łeb z urządzeniami Apple, a to mi się podoba.

Źródło informacji: AppleInsider;

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhoneaktualizacjaWWDCiPadiOS