Apple

Masz iPhone'a lub iPada? Jak najszybciej wgraj tę aktualizację!

Jakub Szczęsny
Masz iPhone'a lub iPada? Jak najszybciej wgraj tę aktualizację!
16

Wszystkie urządzenia Apple z iOS 9 powinny zostać zaktualizowane w try miga! Jeżeli chcecie, aby Wasze urządzenia były bezpieczne, musicie przejść do panelu ustawień celem doinstalowania poprawek. Okazuje się, że odkryto nieznane wcześniej metody ataku na urządzenia z systemem Apple na pokładzie, gdzie dochodziło do instalacji złośliwego oprogramowania!

Atak o którym mowa jest w stanie ominąć wszystkie zabezpieczenia urządzeń Apple z iOS 9.3.4 włącznie. Chodzi o Pegasus'a, którego tworzy firma NSO Group. Mechanizm ataku jest przerażający - odpowiednio przygotowana strona internetowa nie dość, że wykonuje jailbreak'a w locie, to w dodatku na urządzeniu Apple'a instaluje złośliwe oprogramowanie, które wykrada informacje z aplikacji - nie tylko systemowych, ale i tych dostępnych w AppStore!

Niebezpiecznik opisał atak na obrońcę praw człowieka z ZEA, Ahmeda Mansoor'a, który otrzymawszy SMS-a z linkiem do tajnych dokumentów, przesłał go do analizy firmie Citizen Lab. Badacze szybko ustalili, że exploit wykorzystuje zupełnie nowe podatności systemu iOS i co ciekawe - proceder mógł trwać już od wersji 7.0...

Źródło podaje również, że bardzo możliwe, iż istnieją wersję Pegasusa na platformy Android oraz BBOS. Warto zatem przenieść się do ekranu ustawień w swoim telefonie i zabezpieczyć swój telefon przed cyberzagrożeniami. Nawet, jeżeli nie jesteście żadnymi ważnymi notablami - jesteście zagrożeni.

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu