95

iOS 8 może spowodować problemy z Twoim urządzeniem – sprawdź jakie

Wydany niedawno iOS8 dla urządzeń Apple wydaje się być przyczyną pewnych niedogodności z tabletach oraz smartfonach z Cupertino. Na forach użytkownicy tego sprzętu zaczynają zgłaszać coraz więcej niezbyt przyjemnych doświadczeń po dokonaniu aktualizacji do najnowszej wersji systemu operacyjnego, głównie skarżą się na problemy z łącznością bezprzewodową oraz żywotnością baterii. Wśród wielu zgłaszanych problemów, jednym z […]

Wydany niedawno iOS8 dla urządzeń Apple wydaje się być przyczyną pewnych niedogodności z tabletach oraz smartfonach z Cupertino. Na forach użytkownicy tego sprzętu zaczynają zgłaszać coraz więcej niezbyt przyjemnych doświadczeń po dokonaniu aktualizacji do najnowszej wersji systemu operacyjnego, głównie skarżą się na problemy z łącznością bezprzewodową oraz żywotnością baterii.

Wśród wielu zgłaszanych problemów, jednym z poważniejszych wydaje się być usterka dotycząca połączenia WiFi, które według niektórych użytkowników wydaje się być zrywane nawet w warunkach pełnej widoczności telefonu z źródłem sygnału. Scenariusz występowania problemów nie zawsze wygląda tak samo – telefon albo „przerywa” połączenie WiFi lub jego prędkość stopniowo spada do mało akceptowalnego poziomu, gdy przeglądanie stron internetowych przestaje być możliwe.

Na stronie pomocy technicznej Apple widnieje przypadek osoby, która w związku z problemami w działaniu urządzenia wykonała operację przywrócenia systemu do stanu pierwotnego. Po tym sprzęt nie wykazywał żadnych widocznych uchybień w działaniu – do momentu, gdy nie przywrócono kopii zapasowej z chmury. Po tym dokładnie te same problemy powróciły. Apple rzekomo stwierdził, iż w takiej sytuacji problem może mieć sprzętową naturę, jednak sądząc po rozmiarach jakie przybiera zjawisko – wydaje się być to niemożliwe, zwłaszcza, że przed aktualizacją, wszystkie opisywane na forach urządzenia działały poprawnie.

iOS-8-Features-on-iPhone-5s

Kolejnym, bardzo poważnym problemem w telefonach Apple po aktualizacji do iOS 8 jest zaskakująco szybki drenaż baterii. W tym wypadku zaleca się jednak zidentyfikowanie aplikacji, która pożera najwięcej zasobów zainstalowanego akumulatora i jeżeli problem przybiera naprawdę duże rozmiary, zastanowić się nawet nad jej odinstalowaniem – choć okazuje się, że w niektórych przypadkach wystarczy reinstalacja. Wygląda to na problem „niezgrania” aplikacji z nową wersją iOS i wydaje się, że aktualizacje od deweloperów powinny niedługo to zlikwidować.

Kolejną zgłaszaną niedogodnością jest spadek wydajności, zwłaszcza tych starszych urządzeń, dla których wydano aktualizację iOS 8. Różnica w szybkości działania jest odczuwalna najbardziej w przypadku aplikacji Safari, która wczytuje strony zauważalnie wolniej.

Skrajne przypadki, w których urządzenia za nic w świecie nie chcą pracować poprawnie powinny znaleźć swój finał w serwisie. Na szczęście pojawiają się doniesienia o tym, że wystarczy przywrócić sprzęt do ustawień fabrycznych i zrekonfigurować telefon lub tablet.

Apple natomiast w tym momencie jest zobligowane do tego, by jak najszybciej zlokalizować źródło problemów w oprogramowaniu, które jest na sto procent winne owym usterkom. Miejmy nadzieję, że aktualizacja systemu likwidująca bolączki iOS 8 pojawi się już niedługo. Sądząc jednak po rozmiarach problemów, wydaje się, że jest to jedna z większych wpadek Apple z aktualizacjami, choć mówiło się czasem o niedziałającym Wi-Fi po wykonaniu uaktualnienia.

A u Was pojawiły się podobne problemy?

Źródło: Discussions.apple.com

Grafika: 1, 2