Antyapps

INTU: niedrogie, a skuteczne medytacje z polskim lektorem. Ten program warto sprawdzić

Antyapps
INTU: niedrogie, a skuteczne medytacje z polskim lektorem. Ten program warto sprawdzić
0

Odpowiednio poprowadzona medytacja ponoć daje ogromne korzyści. W czasach, gdy ogromna część z nas jest stale, dzień po dniu zestresowana, szczególnie warto się nią zainteresować. Tylko jak zacząć? Jeśli nie macie ochoty na szukanie poradników w internecie czy kupowanie płyt z nagraniami, przyda...

Odpowiednio poprowadzona medytacja ponoć daje ogromne korzyści. W czasach, gdy ogromna część z nas jest stale, dzień po dniu zestresowana, szczególnie warto się nią zainteresować. Tylko jak zacząć? Jeśli nie macie ochoty na szukanie poradników w internecie czy kupowanie płyt z nagraniami, przyda się wam świetna aplikacja od polskich twórców. Nazywa się INTU i może zdziałać cuda.

Zacznijmy od najważniejszej części: wszystkie dostępne tu słuchanki dostępne są w języku polskim. Tak, to prawda. Po styczności z wieloma aplikacjami tego typu sama jestem tym bardziej mocno zaskoczona, że w INTU narrator mówi piękną, nienaganną polszczyzną.

Spiker też zasługuje tu na kilka słów pochwały. W INTU twórcy nie poszli najkrótszą drogą w wyborze głosu przewodnika i na całe szczęście, nie jest to wszechobecna Ivona. Medytacje prowadzi tu mężczyzna o – to subiektywne zdanie – idealnie stworzonej do tego barwie głosu. Mówi dokładnie, zrozumiale i powoli. Według niektórych być może aż za wolno, ale to na tym mają polegać medytacje. Trzeba walczyć ze zniecierpliwieniem.

Co do tematyki prowadzonych sesji, też nie ma się do czego tu przyczepić. Ominięto w INTU niewygodne wątki, jak na przykład duchowość czy religia. W tej aplikacji główny nacisk położono na bardziej uniwersalnym przesłaniu, jakim jest odstresowanie się i uspokojenie myśli. Do tego INTU sprawdza się, nie przesadzając, naprawdę dobrze.

Dostępnych jest tutaj cały szereg medytacji na specjalne okazje. Najlepiej zacząć od wprowadzenia, które dla wszystkich użytkowników INTU jest darmowe, aby lepiej zrozumieć zasadę działania tej aplikacji. Czasami program sugeruje na przykład konkretną pozę czy wprowadzenie odpowiedniej atmosfery przed rozpoczęciem sesji. Warto więc sprawdzić te wskazówki zanim włączy się właściwą medytację.

Relaks nie kosztuje dużo.

Wiele programów, które oferuje wszelkiego rodzaju sesje, konsultacje czy inne porady w systemie abonamentowym ma cennik z kosmosu. Wiadomo: polski rynek jest specyficzny i takie usługi są u nas często w przeliczeniu dużo droższe niż u naszych sąsiadów. Jako że jednak INTU to program od polskich twórców do krajowych odbiorców, można się miło zaskoczyć. Roczna subskrypcja to koszt zaledwie około 35 zł w zależności od systemu operacyjnego. To bardzo dobra okazja – zwłaszcza że sam program też jest godny polecenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu