Adobe

Intrygujące nowości od Adobe – akcesoria, aplikacje mobilne i oferta subskrypcji

Konrad Kozłowski
Intrygujące nowości od Adobe – akcesoria,  aplikacje mobilne i oferta subskrypcji
27

Ponad milion subskrybentów to całkiem sporo, ale Adobe ma nadzieję na znacznie więcej. Zaprezentowane dziś nowości mają zachęcić nas do rozpoczęcia przygody z miesięcznym abonamentem oraz inwestycji w... akcesoria prosto od Adobe. Adobe Creative Cloud to pakiet aplikacji, z których korzystać może...

Ponad milion subskrybentów to całkiem sporo, ale Adobe ma nadzieję na znacznie więcej. Zaprezentowane dziś nowości mają zachęcić nas do rozpoczęcia przygody z miesięcznym abonamentem oraz inwestycji w... akcesoria prosto od Adobe.

Adobe Creative Cloud to pakiet aplikacji, z których korzystać możemy opłacając comiesięczny abonament. Adobe już kilkakrotnie reaktywowało promocję na obniżoną cenę, zachęcając nas do związania się niejako umową do opłat na okres co najmniej kilku miesięcy. Od dzisiaj cena ta staje się stałą ofertą, bez limitu czasowego, co było raczej do przewidzenia. Podsumowując - związując się na rok, uiszczając co miesiąc opłatę na poziomie 9,99 dolara uzyskujemy dostęp do najnowszej edycji aplikacji Photoshop oraz Lightroom.

Nowościami są aplikacje mobilne: Photoshop Mix, Sketch i Line, które współpracują z akcesoriami o nazwach Ink i Slide. Aplikacje dostępne są jedynie na iPada. Sketch ma pozwalać na swobodne i wygodne rysowanie przy użyciu akcesoriów, Line umożliwi tworzenie precyzyjnych szkiców na siatce i ma być narzędziem skierowanym do projektantów. Obydwie te aplikacje umożliwiają eksport grafik jedynie do plików PNG - przynajmniej na razie. Photoshop Mix przenosi większość kluczowych funkcji desktopowej wersji aplikacji na iPada. Aplikacja obsługuje pliki PSD - możemy je otwierać i zapisywać, co zapewnia kompatybilność z desktopowym Photoshopem.

Konferencja Adobe startuje o godzinie 19:00 - produkty te będą zapewne szerzej omówione i być może poznamy także inne nowości.

Konferencja rozpoczyna się od wideo, w którym autorzy przeróżnych projektów opowiadają o tym, jak wygląda kreatywne życie osób tworzących grafiki, filmy i inne multimedia.

Na scenie pojawił się CEO Adobe - Shantanu Narayen. Przywitał wszystkich obecnych na wydarzeniu oraz wszystkich tych, którzy tworzą wykorzystując narzędzia Adobe i nie tylko.

Omawiana jest historia zestawu aplikacji Adobe, o tym jak produkty powstają po dialogu z użytkownikami i co 12 lub 18 miesięcy pojawiają się nowe wersje tych programów.

David Wadhwani przedstawi ostatnie nowości od Adobe. David pracuje w Adobe od 12 lat i jeszcze nigdy nie miał okazji zparezentować tylu produktów jednego dnia. Użytkownicy coraz częściej pracują w Sieci, podłączeni do Internetu, współpracując ze sobą. Zmiany w stosunku do statystyk sprzed 5 lat są ogromne:

"Mobile, Social and Cloud" oto dewiza na następną dekadę, którą kieruje się Adobe przy tworzeniu produktów.

Nareszcie przechodzimy do line-upu nowości Creative Cloud na rok 2014. Od premiery CS6 aplikacje desktopowe doczekały się aż 1000 aktualizacji. Aktualnie omawiane są wszystkie nowości w aplikacji Adobe SpeedGrade i innych z kategorii wideo, fotografii oraz grafik 3D.

Adobe pokazało dziś, że na serio bierze rozwój usług w chmurze oraz urządzeń i narzędzi mobilnych. Zaprezntowali cztery nowe aplikacje mobilne, mnóstwo nowości w aplikacjach desktopowych oraz zmiany w usługach w chmurze. Nowy cennik możecie zobaczyć już dziś na tej stronie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu