VOD

Decyduj o tym, co zobaczysz - interaktywne produkcje na Netflix

Konrad Kozłowski
Decyduj o tym, co zobaczysz - interaktywne produkcje na Netflix
9

Gdy w marcu tego roku pisałem o zapowiedziach pojawienia się interaktywnych produkcji na Netfliksie, chyba nikt nie przypuszczał, że zobaczymy je jeszcze przed wakacjami. Pierwsza jest już deostępna: "Przygody Kota w butach", a druga pojawi się już w połowie lipca.

Interaktywne filmy na Netflix

Tytuły trzech zapowiedzianych filmów interaktywnych brzmią następująco:

  • Kot w butach: Uwięziony w baśni - premiera dziś, 20 czerwca 2017
  • Buddy Błyskawica - premiera 14 lipca 2017
  • Stretch Armstrong: The Breakout (polski tytuł nieznany) - premiera w 2018

Netflix oddaje w nasze ręce losy głównych bohaterów, bo to my zdecydujemy na przykład o tym, czy spotkani na jego drodze nieznajomi okażą się przyjaźnie czy wrogo nastawieni. Produkcje interaktywne są efekty współpracy inżynierów Netfliksa oraz osób pracujących w kreatywnych zespołach w Hollywood.

Jak to wygląda w praktyce? Gdy zbliżamy się do miejsca opowieści, w której musimy zdecydować o następnych zdarzeniach, nasz bohater staje przed wyborem dwóch ścieżek, na przykład przygodę z piratem lub złą królową. Kazdy taki etap wyboru jest zaznaczony na pasku potę

film bajka netflix

Partnerzy Netflixa

Jeśli sądzicie, że Netflix jest odosobniony w swoich działaniach, to srogo się mylicie. Na chwilę obecną swoje zaangażowanie potwierdziły firmy DreamWorks Animation Television, American Greetings Entertainment i Stoopid Buddy Stoodios, a jestem przekonany, że ta lista będzie coraz dłuższa.

Chcieliśmy się dowiedzieć, czy coś takiego spodoba się widzom, dlatego przeprowadziliśmy serię badań i rozmów z dziećmi oraz rodzicami, by zdobyć cenną wiedzę. Nasz pomysł spotkał się z pozytywnym przyjęciem (na przykład, rodzicom spodobało się to, że ich dzieci będą mogły podejmować decyzje i zasiądą na krześle reżysera). Czekamy z niecierpliwością, by przekonać się, czy nasi użytkownicy będą korzystać z nowych możliwości, a także które scenariusze najbardziej im się spodobają.

Decyzja o stworzeniu w pierwszej kolejność produkcji skierowanych do dzieci nie jest dziełem przypadku. To właśnie najmłodsi najchętniej decydują o przygodach swoich ulubieńców, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by za piloty chwycili także starsi widzowie.

netflix bajka kot w butach

Gdzie zobaczymy interaktywne produkcje Netflix?

Na chwilę obecną wspierane są tylko najnowsze wersje aplikacji na smart TV oraz urządzenia z platformą iOS, czyli iPhone'y, iPady i iPod touch. Upewnijcie się, że posiadacie najbardziej aktualne wydanie aplikacji Netflix.

Apple TV, Chromecast, Android TV oraz Netflix  w przeglądarce dopiero czekają na swoją kolej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

VoDNetflix