VOD

Decyduj o tym, co zobaczysz - interaktywne produkcje na Netflix

KK
Konrad Kozłowski
9

Gdy w marcu tego roku pisałem o zapowiedziach pojawienia się interaktywnych produkcji na Netfliksie, chyba nikt nie przypuszczał, że zobaczymy je jeszcze przed wakacjami. Pierwsza jest już deostępna: "Przygody Kota w butach", a druga pojawi się już w połowie lipca.

Interaktywne filmy na Netflix

Tytuły trzech zapowiedzianych filmów interaktywnych brzmią następująco:

  • Kot w butach: Uwięziony w baśni - premiera dziś, 20 czerwca 2017
  • Buddy Błyskawica - premiera 14 lipca 2017
  • Stretch Armstrong: The Breakout (polski tytuł nieznany) - premiera w 2018

Netflix oddaje w nasze ręce losy głównych bohaterów, bo to my zdecydujemy na przykład o tym, czy spotkani na jego drodze nieznajomi okażą się przyjaźnie czy wrogo nastawieni. Produkcje interaktywne są efekty współpracy inżynierów Netfliksa oraz osób pracujących w kreatywnych zespołach w Hollywood.

Jak to wygląda w praktyce? Gdy zbliżamy się do miejsca opowieści, w której musimy zdecydować o następnych zdarzeniach, nasz bohater staje przed wyborem dwóch ścieżek, na przykład przygodę z piratem lub złą królową. Kazdy taki etap wyboru jest zaznaczony na pasku potę

Partnerzy Netflixa

Jeśli sądzicie, że Netflix jest odosobniony w swoich działaniach, to srogo się mylicie. Na chwilę obecną swoje zaangażowanie potwierdziły firmy DreamWorks Animation Television, American Greetings Entertainment i Stoopid Buddy Stoodios, a jestem przekonany, że ta lista będzie coraz dłuższa.

Chcieliśmy się dowiedzieć, czy coś takiego spodoba się widzom, dlatego przeprowadziliśmy serię badań i rozmów z dziećmi oraz rodzicami, by zdobyć cenną wiedzę. Nasz pomysł spotkał się z pozytywnym przyjęciem (na przykład, rodzicom spodobało się to, że ich dzieci będą mogły podejmować decyzje i zasiądą na krześle reżysera). Czekamy z niecierpliwością, by przekonać się, czy nasi użytkownicy będą korzystać z nowych możliwości, a także które scenariusze najbardziej im się spodobają.

Decyzja o stworzeniu w pierwszej kolejność produkcji skierowanych do dzieci nie jest dziełem przypadku. To właśnie najmłodsi najchętniej decydują o przygodach swoich ulubieńców, ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie, by za piloty chwycili także starsi widzowie.

Gdzie zobaczymy interaktywne produkcje Netflix?

Na chwilę obecną wspierane są tylko najnowsze wersje aplikacji na smart TV oraz urządzenia z platformą iOS, czyli iPhone'y, iPady i iPod touch. Upewnijcie się, że posiadacie najbardziej aktualne wydanie aplikacji Netflix.

Apple TV, Chromecast, Android TV oraz Netflix  w przeglądarce dopiero czekają na swoją kolej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

VoDNetflix