Artykuł sponsorowany

„Inteligentne” i szyte na miarę. Takie są lodówki Samsunga

Paweł Winiarski
„Inteligentne” i szyte na miarę. Takie są lodówki Samsunga
4

Chyba nikomu nie trzeba przypominać, że Samsung to nie tylko smartfony, ale również inne kategorie produktów - w tym między innymi lodówki. I to nie zwykłe lodówki, ale sprzęt, który świetnie wpisuje się w świat IOT.

Lodówka to jeden z podstawowych, jeśli nie podstawowy sprzęt AGD każdego domu. O ile jednak kiedyś było to tylko urządzenie chłodzące żywność, dziś stało się niemal gadżetem, który nie tylko posiada wiele przydatnych funkcji, ale również można go podłączyć do internetu i czerpać z tego sporo korzyści. Jakiś czas temu weszliśmy już do świata IOT (internet of things) i żarty na temat tego, że niedługo lodówka będzie podłączona do sieci stały się faktem.

Samsung posiada szerokie portfolio lodówek, które oferują dużo zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność, jak i preferencje użytkowników - różne rozmiary sprzętów sprawiają natomiast, że lodówki zmieszczą się w każdej kuchni. Sprawdzą się zarówno jako sprzęt dla dużej rodziny, jak również dla singli lub pary. Zależy Wam na ochronie środowiska? Nie ma problemu, znajdziecie tu również rozwiązania i technologie, które skupiają się na ochronie naszej planety.

Nowoczesne technologie, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników

Mamy prawo mieć duże oczekiwania wobec sprzętu AGD, szczególnie kiedy widzimy, że świat technologii cały czas idzie do przodu - więc dlaczego w tym segmencie rynku miałby stać w miejscu? Na szczęście nie stoi i w lodówkach Samsunga znajdziemy wiele fajnych pomysłów, które poprawiają komfort użytkowania urządzeń, dając jeszcze więcej możliwości ich wykorzystania.

Szukając nowej lodówki, część osób musi mierzyć się z niewielką przestrzenią pomieszczenia - ale to wcale nie musi wiązać się z małą pojemnością lodówki. Technologia Space Max™ to świetne rozwiązanie właśnie dla osób, które przy mniejszej powierzchni kuchni chcą mieć jak najwięcej miejsca na produkty. W takich urządzeniach zredukowano grubość ścianek, dzięki zwiększeniu wydajności systemu izolacyjnego. W efekcie ścianki lodówki stały się cieńsze, a wymiary zewnętrzne urządzenia pozostały takie same - praktycznie natomiast, zwiększyła się pojemność wnętrza lodówki. Dodatkowo w środku znajdziemy demontowalne półki, dzięki którym można zmieniać organizację przechowywania produktów w zależności od ich wymiarów.

Jeśli nie jesteście zadowoleni z poziomu świeżości owoców i warzyw przechowywanych w lodówce, na pewno zainteresuje Was szuflada Humidity Fresh+, zapewniająca wysoki poziom wilgotności (ok. 70-80%), którą dodatkowo można samodzielnie regulować za pomocą pokrętła. Dzięki temu zarówno warzywa, jak i owoce w niej przechowywane zachowają swoją świeżość i dobry wygląd dużo dłużej.

A co jeśli chcemy trzymać w jednej szufladzie dwa rodzaje produktów, które potrzebują nieco innej temperatury? Można na przykład wykorzystać podziałkę, która tworzy dwie strefy z różnym poziomem temperatur np. -1°C dla mięsa, wędlin oraz ryb i 1°C dla owoców i warzyw (Przy założeniu, że temperatura w chłodziarce jest ustawiona na 2°C.) - optymalnych dla wybranych grup produktów, takich jak mięso, wędliny i ryby oraz owoce i warzywa. Tak właśnie działa szuflada Optimal Fresh+. Warto też pamiętać, że w dzisiejszych czasach przykłada się dużą wagę do tak zwanego “zero waste”, czyli niemarnowania żywności. Jeśli więc lodówka jest w stanie zapewnić świeżość zauważalnie dłużej, to jest więcej niż pewne, że nie będziecie musieli wyrzucać kupionych produktów - a chyba każdemu zdarza się czasem zapomnieć o jakimś zakupie.

Chyba każdy kto kupuje lodówkę, zwraca uwagę na zużycie prądu. To urządzenie, które działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Lodówki Samsunga napędza silnik Digital Inverter zapewniający wydajną pracę przy dość niskim zużyciu energii, rachunki za prąd nie powinny powodować bólu głowy. Dostosowuje on swoją prędkość pracy automatycznie do zapotrzebowania na chłodzenie, dzięki czemu nie tylko jest wyjątkowo cichy, ale zapewnia również niskie zużycie energii.

Lodówki Samsunga, dzięki systemowi All-Around Cooling zapewniają również równomierne chłodzenie każdej strefy urządzenia. Potrafią stale monitorować temperaturę w środku i regulować ją, wdmuchując zimne powietrze przez otwory wentylacyjne umieszczone na kilku poziomach w tylnej ściance chłodziarki. Jak doskonale wiecie, utrzymanie odpowiedniej temperatury w całej lodówce jest bardzo ważne, by produkty zostały świeże jak najdłużej.

A co z rozmrażaniem? To już pieśń przeszłości - nowoczesne lodówki posiadają system No Frost, dzięki czemu nie ma potrzeby wyciągania produktów ze środka i pozbywania się lodu z zamrażalnika. On się tam po prostu nie pojawia.

Gorące dni to chwile kiedy marzymy o zimnych napojach i w takiej sytuacji na pewno docenicie pomysł, który zastosowano w lodówkach z serii multidoor. Posiadają one specjalną strefę do napojów - Beverage Center. Znajduje się w niej Dozownik Auto Water Fill o pojemności 1,4 litra, który automatycznie się napełnia kiedy jest pusty, więc zawsze będziecie mieć pod ręką pełną butelkę przefiltrowanej, schłodzonej wody. Wewnętrzny wkład natomiast umożliwia dodanie do takiej wody owoców lub ziół, dzięki czemu uzyskacie orzeźwiający, smaczny napój.

Lodówka podłączona do internetu? To dzieje się tu i teraz

Jeśli ostatnią lodówkę mieliście przez kilkanaście lat i kompletnie nie śledziliście tego, jak zmieniała się branża AGD, to możecie być w niezłym szoku jeśli chodzi o dodatkowe funkcje (smart), jakie posiadają nowe lodówki Samsunga.

Dla przykładu - w lodówce Family Hub™, uznawanej za „najinteligentniejszą”, znajdziecie zainstalowane wewnątrz aparaty. Dzięki nim i funkcji View Inside można sprawdzić zawartość lodówki z poziomu smartfona. Aplikacja Smart Przepisy pozwala natomiast podejrzeć informacje o tym, jak przyrządzić pyszne dania – prezentowane są one w formie prostych instrukcji wyświetlonych na ekranie. Co więcej, aplikacja zasugeruje, jakie potrawy warto ugotować, a będzie to wiedzieć dzięki nauczeniu się Twoich preferencji i informacji o tym, jakie produkty znajdują się aktualnie wewnątrz.

Lodówka może też posiadać głośnik klasy premium ze słyszalnymi basami i bogatymi tonami średnimi. Można więc korzystać z lodówki jak z kuchennego centrum multimedialnego i słuchać tam muzyki, radia czy programów TV bez konieczności instalowania dodatkowych głośników. Lodówki Family Hub™ są dokładnie tym, co od dawna skupia wzrok na wszelkich targach technologicznych i doskonale pamiętam kiedy kilka lat temu widziałem ją pierwszy raz nie mogąc uwierzyć, że firma faktycznie umieściła w takim sprzęcie ekran i wspiera się technologiami sztucznej inteligencji.

Lodówka Family Hub jest kompatybilna z rozwiązaniami ekosystemu SmartThings IoT, o którym dowiecie się więcej pod tym linkiem.

Bespoke - stylowo i kolorowo

Ciekawym pomysłem jest seria lodówek BESPOKE. Pozwala ona wybrać typ lodówki, kolor i materiały, przez co urządzenie będzie dostosowane zarówno do potrzeb użytkownika, jak i wystroju kuchni. Spersonalizowany design pozwala na zabawę fakturami, modułami i kolorami. Można wybrać urządzenie wykończone szkłem lub stalą w wielu opcjach kolorystycznych. Nic nie stoi też na przeszkodzie żeby łączyć kolory tworząc samodzielnie produkt, który nie przypomina wizualnie klasycznej lodówki, oferując jednak wszystkie najważniejsze funkcje i wspomniane wyżej nowoczesne technologie.

Jak sami więc widzicie, nowoczesne urządzenia AGD z jednej strony robi lepiej wszystko, do czego jesteśmy przyzwyczajeni - a z drugiej wprowadza szereg nowości, o których wcześniej nawet nie myśleliśmy. Wszystkie domowe akcesoria spięte w jeden ekosystem nie są już wizją przyszłości znaną z filmów science-fiction, ale rzeczywistością, która puka do naszych drzwi.

Tekst powstał we współpracy z firmą Samsung.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu