Startups

Inteligentna biżuteria Ringly – piękno i technologia może iść w parze

Tomasz Krela
Inteligentna biżuteria Ringly – piękno i technologia może iść w parze
4

Ile razy dziennie spoglądamy na nasz smartfon? Zbyt wiele razy – odpowiem, zanim zaczniecie się nad tym zastanawiać. Jakiś czas temu prezentowałem aplikację, mającą liczyć naszą aktywność i sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów. Nie zawsze jesteśmy gotowi zrezygnować z powiadomień, co chwile przyc...

Ile razy dziennie spoglądamy na nasz smartfon? Zbyt wiele razy – odpowiem, zanim zaczniecie się nad tym zastanawiać. Jakiś czas temu prezentowałem aplikację, mającą liczyć naszą aktywność i sposób, w jaki korzystamy ze smartfonów. Nie zawsze jesteśmy gotowi zrezygnować z powiadomień, co chwile przychodzących na nasz telefon. Jednak możemy skorzystać z nowej kategorii produktów, dzięki której zawsze będziemy na bieżąco. Ringly to kolejne urządzenie, które może się spodobać kobietom. Panowie – Ringly to doskonały pomysł na prezent.

Nie ulega wątpliwości, że w trakcje każdego dnia tracimy zbyt wiele czasu na sprawdzanie powiadomień na ekranie naszego telefonu. Zbyt często sięgamy po niego i spoglądamy na jego ekran w nadziei, że może tym razem bliska nam osoba wysłała wiadomość na WhatsAppie lub otrzymamy długo wyczekiwany e-mail. Coraz częściej możemy ujrzeć osoby, ktore korzystają ze smartwatchy, jednak nie każdy chce nosić zegarek, odbiegający od klasyki gatunku. Dodatkowo większość inteligentnych zegarków nie grzeszy pięknym wzornictwem.

Z pomocą i wybawieniem może w takiej sytuacji przyjść Ringly, czyli pierścionek, który będzie powiadamiał nas o wybranych zdarzeniach, trafiających na nasz telefon. Kilkukrotnie już opisywałem różnej maści pierścionki, jednak w większości przypadków były to urządzenia, mające pozwolić obsługiwać w prosty sposób telefon. Niestety mało który swoim wzornictwem mogliśmy zaliczyć do biżuterii. Teraz Ringly nadrabia braki konkurencji.

Ringly to złote pierścionki, które, jak sądzę, mogą spodobać się swoim wyglądem kobietom. By skorzystać z ich możliwości, wystarczy pobrać dedykowaną aplikację dla systemów Android oraz iOS. Następnie sparować nasz nowy gadżet i ustawić, jakie powiadomienia mamy otrzymywać przy pomocy naszego najnowszego zakupu. Możemy otrzymywać powiadomienia o przychodzących połączeniach, SMS-ach, e-mailach, czy też powiadomieniach z sieci społecznościowych oraz aplikacji, zainstalowanych w naszym telefonie.

Do wyboru otrzymujemy 4 schematy wibracji oraz 5 różnych kolorów diody powiadomień. Dzięki temu bez większego problemu, bez spoglądania na telefon, odróżnimy wzmiankę na Twitterze od wiadomości SMS, jaka przyszła na nasz telefon. Ringly na pierwszy rzut oka nie odróżnia się od tradycyjnej biżuterii niczym specjalnym. Dzięki temu nie musimy obawiać się o niedyskrecję podczas korzystania z jego możliwości. Tradycyjne, jakkolwiek to dziwnie brzmi, smartwatche raczej rzucają się w oczy i ich używanie w gruncie rzeczy niewiele różni się od tego, jakbyśmy w towarzystwie siedzieli wpatrzeni w ekran telefonu.

Jeśli ktoś chciałby sprawić sobie lub bliskiej osobie taki wyjątkowy pierścionek, musi wysupłać z portfela 150 dolarów. Nie jest to mało, ale trzeba pamiętać, że akurat w tym przypadku mamy do czynienia faktycznie z produktem, który jest inteligentną biżuterią, a nie tylko kolejną zabawką dla dużych chłopców ;).

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidiOSSmartfonPrezent