Felietony

Intel wydaje instalator sterowników do swoich kart graficznych na Linuksa

Grzegorz Ułan
Intel wydaje instalator sterowników do swoich kart graficznych na Linuksa
18

Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale to już chyba druga po Valve, która sprawia, że Linux powoli staje się ważnym systemem dla dużych graczy, którzy to w końcu przestają traktować go macoszemu lub jako system tylko dla zaawansowanych użytkowników, którzy i tak poradzą sobie z ewentualnym...


Wprawdzie jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale to już chyba druga po Valve, która sprawia, że Linux powoli staje się ważnym systemem dla dużych graczy, którzy to w końcu przestają traktować go macoszemu lub jako system tylko dla zaawansowanych użytkowników, którzy i tak poradzą sobie z ewentualnymi problemami przy jego instalacji.

Osobiście, przy samej instalacji nigdy nie miałem problemów z grafiką czy z peryferiami, takimi jak WiFi, dźwięk i temu podobne, ale już przy dłuższym używaniu pojawiały się problemy z Compizem czy samym Unity, a już instalacja Steama i gier odkrywała drobne problemy Ubuntu z ich wyświetlaniem.

Problemy te wydają się być w niedługim czasie przeszłością dla posiadaczy sprzętu z układami Intela. W niedługim, bo z tego, co czytamy na Web Upd8 w samym tekście jak i komentarzach, pierwsza wersja tego instalatora ma problemy z zależnościami na 64 bitowych systemach z Ubuntu.

Nie znalazłem natomiast komentarzy narzekających na instalację na Ubuntu 32bit, wręcz wszyscy są zadowoleni z efektów. Jeśli więc macie problemy ze swoją grafiką Intela na swoim sprzęcie, a korzystacie z Ubuntu bądź Fedora 32bit, możecie bez problemów skorzystać z tego instalatora. W przypadku 64bitowych wersji trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać na kolejne wydania tego instalatora.

Sam mam Ubuntu 64bit, będę więc monitował postępy w tym instalatorze. Dam Wam znać oczywiście, jeśli już wyjdzie wersja działająca i na tej wersji systemu.

Intel Linux Graphics Installer dostępny jest do pobrania na stronie 01.ORG dla Ubuntu 12.04, 12.10 oraz Ferdora 17 i 18.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Ubuntu