Komputery i laptopy

Intel wprowadza na rynek nowe, mocniejsze komputerki Compute Stick z Windows 10 [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Intel wprowadza na rynek nowe, mocniejsze komputerki Compute Stick z Windows 10 [prasówka]
16

Jedną z zaprezentowanych przez Intela na targach CES nowości są nowe komputery w kształcie pendrive'a. Urządzenia typu Compute Stick otrzymały mocniejsze podzespoły oraz przeszły delikatny lifting wizualny. Najwyraźniej pierwowzór sprzedawał się zadowalająco, skoro firma dalej działa w tym kierunku....

Jedną z zaprezentowanych przez Intela na targach CES nowości są nowe komputery w kształcie pendrive'a. Urządzenia typu Compute Stick otrzymały mocniejsze podzespoły oraz przeszły delikatny lifting wizualny. Najwyraźniej pierwowzór sprzedawał się zadowalająco, skoro firma dalej działa w tym kierunku.

Intel Compute Stick

Wprowadzony na rynek w kwietniu 2015 Intel Compute Stick najwyraźniej okazał się sukcesem. Firma prezentuje bowiem teraz jego drugą generację. Będzie ona dostępna w trzech wariantach różniących się parametrami. Najtańsza wersja ma być napędzana procesorem Intel Atom x5-Z8300 wspartym przez 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Zastosowanie znajdą tutaj również aż dwa złącza USB pozwalające na podłączenie różnego rodzaju peryferiów. Dwa mocniejsze modele otrzymają Intel Core M3-6Y30 oraz Intel Core M5-6Y57 vPro. W każdym znajdziemy też 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Zwiększono w nich równiez liczbę złącz USB do trzech. Compute Sticki z Atomem i Core M3 będą fabrycznie miały preinstalowanego Windowsa. Ceny wszystkich komputerków ustalono odpowiednio na 159 dol., 399 dol. oraz 499 dol. Szczegółową specyfikację znajdziecie w informacji prasowej (PDF).

Razer Nabu Watch

Razer nie zmniejsza swojej aktywności w sferze wearables. Ofertę firmy niebawem rozszerzy smartwatch Razer Nabu Watch. Jest to zdecydowanie nietypowy gadżet. Wyposażono go w okrągły wyświetlacz podzielony na trzy strefy. Wyświetlane tutaj mają być przede wszystkim informacje o aktywności fizycznej, a także powiadomienia ze sparowanego smartfona. Pierwszy z ekranów ma być zasilany baterią i działać przez nawet 12 miesięcy Drugi - przez 7 dni. Więcej informacji na temat Nabu Watcha można znaleźć na oficjalnej stronie.

HTC Vive Pre

HTC Vive mają w tym roku wejść na rynek. Na targach CES HTC prezentuje ich odświeżoną wersję "Pre", która, jak zapewniają, jest przełomowa. Z tego też powodu zdecydowano się przesunąć premierę na kwiecień br. Zmieniło się niemal wszystko: dopracowano konstrukcję oraz mocowanie na głowie, uczyniono całość lżejszą, dodano lepsze wyświetlacze, a także kamerkę skanującą otoczenie. Zmieniły się też kontrolery służące do obsługi urządzenia i sterowania w grach. Zanosi się na poważną konkurencję dla Oculusa, którego przedsprzedaż własnie ruszyła.

Marshmallow powoli do przodu

Google tradycyjnie publikuje nowe statystki dotyczące Androida. W grudniu najnowsza wersja Marshmallow zanotowała minimalny wzrost o 0,2 p. proc. i aktualnie ma 0,7 proc. Znacznie lepiej sytuacja wygląda w przypadku Androida Lollipop. Wersje 5.0 oraz 5.1 mają już łącznie 32,6 proc. Starsze wydania notują regularnie spadki i nie inaczej było tym razem. Pełny obraz sytuacji na dzień 4 stycznia br. możecie zobaczyć powyżej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu