Felietony

Intel nominowany do nagrody dla firmy roku za e-sport. Sponsorzy, przybywajcie?

Kamil Ostrowski
Intel nominowany do nagrody dla firmy roku za e-sport. Sponsorzy, przybywajcie?
3

Na stronie poświęconej konferencji Internet 2K13 można oddawać już oddawać głosy na człowieka i firmę roku. Wśród nominowanych znalazł się m.in. Intel. Dlaczego producent elektroniki otrzymał wyróżnienie? Za Intel Exteme Masters oczywiście. A podobno e-sport się nie opłaca. Lista wszystkich n...

Na stronie poświęconej konferencji Internet 2K13 można oddawać już oddawać głosy na człowieka i firmę roku. Wśród nominowanych znalazł się m.in. Intel. Dlaczego producent elektroniki otrzymał wyróżnienie? Za Intel Exteme Masters oczywiście. A podobno e-sport się nie opłaca.

Lista wszystkich nominowanych w kategorii Firma:

  • Intel – „Za zorganizowanie graczom imprezy Intel Extreme Masters, którą na żywo obejrzało ponad 50 tysięcy osób, a streaming online przed ekrany komputerów przyciągnął kolejne 300 tysięcy fanów gier.”
  • Trójmiasto.pl – „Trójmiasto.pl, portal żyjący życiem miasta, zmieniający się wraz z nim. Z minuty na minutę informujący mieszkańców i turystów o tym co ważnego dzieje się w Trójmieście. (...)”
  • IKO – PKO B.P. – „Dla olbrzymiej polskiej instytucji finansowej, która zapewniła Polakom prawdziwą mobilną wygodę życia bez portfela, gotówki i kart kredytowych. Brawa dla PKO BP za aplikację iKO!”
  • Siepomaga.pl – „Za stworzenie platformy, która umożliwiła wykorzystanie idei crowdfundingu w niesieniu pomocy prawdziwie potrzebującym. (...)”
  • Yanosik – „Za przygotowanie aplikacji, która uczyniła ze smartfona realną tarczę obronną w nierównej walce pomiędzy kierowcami, którzy szanują przepisy, a fotoradarami które nie szanują zdrowego rozsądku kierowców.”

Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas gali, która odbędzie się już po konferencji w Warszawie, w dniu 13 czerwca 2013 roku.

Nie będę ukrywał, że gorąco kibicuję Intelowi, dla którego organizacja Intel Extreme Masters w Katowicach z pewnością wraz z upływem czasu, wydaje się jeszcze bardziej opłacalna. Cóż, gdyby firma została nagrodzona tytułem Firmy Roku za wkład w e-sport, może wtedy inne duże firmy zdały by sobie sprawę z tego, że warto w ten rynek inwestować. Niekoniecznie związane z branżą elektroniki. Tradycyjne dyscypliny i widowiska mają przecież innych sponsorów niż tylko producenci odzieży sportowej. Po cichu marzy mi się e-sportowa Orange eEkstraklasa :)

Głosy na swoich faworytów możecie oddawać na stronie Internet Standard. Aha, jeszcze lista nominowanych w kategorii „Człowiek Roku”:

  • Yuri Drabent – „Yuri Drabent, jeden z najbardziej dynamicznych przedstawicieli polskiego marketingu, szybki, zwinny i wszędzie go pełno. (...)”
  • Robert M aka Rozbójnik Alibabak – „Robert M aka Rozbójnik Alibaba, DJ, producent muzyczny, twórca marki Robert M. Jeden z najbardziej dynamicznych artystów polskiego rynku muzycznego (...)”
  • Tomasz Lis – „Tomasz Lis, jeden z najważniejszych redaktorów polskiej sceny informacyjnej. Od ponad dwudziestu lat dziennikarz telewizyjny serwisów, Wiadomości TVP, Faktów TVN oraz Polsatu. (...)”
  • Julia Kuczńska – „Julia Kuczńska - Maffashion, autorka bloga madamejulietta.blogspot.com, na łamach którego pokazuje stylizacje modowe. Jej blog z dnia na dzień cieszy się coraz większą popularnością  (...)”
  • Jacek Szlendak – „Jacek Szlendak, rewolucjonista w branży zakupów. Za jego pośrednictwem powstał bowiem jeden z najbardziej znanych serwisów zakupowych w Polsce. (...)”

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

IntelIntel Extreme Mastersiem