Felietony

iPhone jako telefon satelitarny? To możliwe!

Marcin Kamiński
iPhone jako telefon satelitarny? To możliwe!
12

Smartfon bez zasięgu sygnału GSM staje się bezużyteczny. W takich sytuacjach tym osobom, które często podróżują po świecie, niezbędny może okazać się telefon satelitarny. Jest to jednak rozwiązanie nie do końca wygodne, zapewnia nam bowiem co prawda łączność ze światem, ale zmusza do zabrania dodatk...

Smartfon bez zasięgu sygnału GSM staje się bezużyteczny. W takich sytuacjach tym osobom, które często podróżują po świecie, niezbędny może okazać się telefon satelitarny. Jest to jednak rozwiązanie nie do końca wygodne, zapewnia nam bowiem co prawda łączność ze światem, ale zmusza do zabrania dodatkowego urządzenia. Problem ten rozwiązuje Thuraya SatSleeve - specjalna przystawka, która naszego iPhone'a przekształci w telefon satelitarny, dając możliwość prowadzenia rozmów z niemal każdego zakątka na świecie.

Thuraya SatSleeve, dostępne już także w Polce, to specjalna przystawka do telefonów iPhone 4 i 4S, która umożliwia wykonywanie połączeń w sieci satelitarnej - bez konieczności kupowania i zabierania ze sobą w podróż po świecie osobnego urządzenia. Łączność satelitarna zagwarantuje nam zasięg w ponad 140 krajach na terenie czterech kontynentów (Europy, Azji, Afryk i Australii), w tym na pustyniach, w górach czy oceanach i morzach.

Mapa zasięgu telefonu satelitarnego (ok. 2/3 Ziemi):

Jak działa Thuraya SatSleeve? Należy umieścić wewnątrz przystawki naszego iPhone'a, po czym zsynchronizować telefon poprzez Bluetooth, uruchamiając wcześniej zainstalowaną aplikację. Nakładka do połączeń satelitarnych posiada wbudowany akumulator oraz wysuwaną antenę, co ułatwia użytkowanie w terenie.

Umożliwiająca wykonywanie połączeń satelitarnych przystawka Thuraya SatSleeve dostępna jest obecnie dla telefonów iPhone 4 i 4S w cenie 490 dolarów amerykańskich (ok. 1 500 zł) - nie jest to mało, ale pamiętać należy, że jednocześnie możemy zaoszczędzić na zakupie telefonu satelitarnego jako osobnego urządzenia. Dla tych osób, które posiadają już w swojej kolekcji smartfona Apple, a ze względu na częste podróże w nietypowe miejsca na Ziemi zastanawiali się nad zakupem telefonu satelitarnego, z pewnością ciekawa propozycja do rozważenia.

Producent pracuje obecnie nad stworzeniem i wprowadzeniem do sprzedaży nakładki działającej z telefonami iPhone 5 - rozpoczęcie sprzedaży przewidziane jest na drugą połowę bieżącego roku.

Źródło: Informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

iPhone