Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Intel

Komputery PC też dostaną modem 5G. Tworzą go Intel i MediaTek

PW
Paweł Winiarski
4

5G jest na ustach wszystkich i nic nie wskazuje na to, by w najbliższych latach coś się zmieniły. Chcemy szybszego mobilnego internetu i to naturalna kolej rzeczy, rozwój który teoretycznie zmieni nasz sposób korzystania z urządzeń. Komputerów również.

O 5G mówi się przede wszystkim w dwóch aspektach - smartfonów i inteligentnych urządzeń. Ale niewiele wspomina się o komputerach, jakby technologia w ogóle ich nie dotyczyła. Tymczasem Intel i MediaTech pracują wspólnie nad modemem 5G dla laptopów oraz komputerów PC, który zapewni im stały dostęp do szybkiego internetu. Intel dostarczy technologię i zoptymalizuje ją tak, by pasowała do modemów instalowanych w komputerach.

Pierwszy owoc prac ma pojawić się jednak dopiero na początku 2021 roku.

Przeczytaj też: Co to jest sieć 5G? Czym się różni od 4G?

Na chwilę obecną potentatem w temacie modemów 5G wydaje się być Qualcomm, który zapowiedział już bazujące na ich technologii modemy 5G dla laptopów - tym bardziej Intel i MediaTek powinni się sprężać. O ile oczywiście obie firmy chcą liczyć się w tym segmencie i nie dać się wyprzedzić konkurencji, która może przecież dość szybko wskoczyć na pozycję lidera i zaopatrywać większość producentów w swoje własne rozwiązania.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: