Felietony

Integracja Twittera z nowym iOS 5? Zapowiada się ciekawie

Grzegorz Marczak
Integracja Twittera z nowym iOS 5? Zapowiada się ciekawie
13

Ciekawą plotkę rozpowiada znany tech bloger Robert Scoble. Otóż według jego źródeł w nadchodzącej wersji systemu mobilnego iOS 5 zobaczymy pełną integrację z tym największym serwisem mikroblogowym na świecie. Oczywiście przez pełną integrację rozumiem coś więcej niż opcję "wyślij na Twittera". P...

Ciekawą plotkę rozpowiada znany tech bloger Robert Scoble. Otóż według jego źródeł w nadchodzącej wersji systemu mobilnego iOS 5 zobaczymy pełną integrację z tym największym serwisem mikroblogowym na świecie.

Oczywiście przez pełną integrację rozumiem coś więcej niż opcję "wyślij na Twittera". Prawdopodobnie mówimy tutaj o możliwości łatwego wgrywania zdjęć, systemowych powiadomieniach (mam nadzieję, że w nowym iOS pojawią się wreszcie poprawki jeśli chodzi o powiadomienia) i innych połączonych funkcjach.

Szczerze mówiąc dla mnie ta informacja (o ile się sprawdzi) jest dość zaskakująca aczkolwiek sam pomysł wydaje mi się świetny. Można by się oczywiście zastanawiać dlaczego Twitter a nie Facebook choć między FB a Apple nie ma raczej chemii - szczególnie, że Facebook nie dorobił się jeszcze oficjalne aplikacji mobilnej na iPada.

Ciekawy jestem czy Apple tym krokiem wywoła nowy trend jeśli chodzi o systemy operacyjne. Można sobie przecież wyobrazić, że Twitter czy Facebook będą też zintegrowane z klasycznym systemem operacyjnym (choć w tym przypadku nie jest to już tak zasadne).

Wszystkiego dowiem się już niedługo na WWDC 6 czerwca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleTwitteriOS