Artykuł sponsorowany

Intego Antivirus to nowy program antywirusowy, którym warto się zainteresować

Redakcja Antyweb
19

Rynek antywirusów na komputery osobiste właśnie dorobił się kolejnego gracza. Intego znane jest ze swoich pakietów antywirusowych na Maki. Teraz zdecydowali się chronić także użytkowników Windowsa.

Osoby, które czytają w tym momencie ten tekst można podzielić z grubsza na dwa obozy. Jedni z nich to użytkownicy Maców, którzy nieco interesują się cyberbezpieczeństwem i kojarzą firmę Intego z powodu jej serii programów zabezpieczających na system operacyjny od Apple – Mac Internet Security X9. Jest też druga grupa, na którą składają się głównie użytkownicy PC. Ci z kolei zapewne nawet nie wiedzą o czym mówie, czym zajmuje się Intego i dlaczego w ogóle powinni dać produktowi tej firmy szansę. To właśnie do nich skierowany jest ten artykuł, ponieważ Intego właśnie wypuściło na rynek swój nowy program antywirusowy – Intego Antivirus – także dla komputerów z systemem Windows. Warto się nim zainteresować, ponieważ producent przygotował dla nowych klientów całkiem atrakcyjne zniżki.

Intego Antivirus – co składa się na pakiet?

Intego Antivirus to oprogramowanie antywirusowe. Jeżeli zdecydujemy się z niego skorzystać, otrzymamy narzędzie, które skutecznie zabezpieczy nasz komputer przed praktycznie każdym rodzajem zagrożeń czyhających na nas w sieci. Intego Antivirus stworzony został by powstrzymywać m.in. wirusy, rootkity, malware, spyware, adware, ransomware i inne złośliwe programy, zanim te w ogóle zaatakują. Skuteczność antywirusa potwierdza fakt, że od momentu swojego powstania pozytywnie przeszedł wszystkie testy AB100.

intego antivirus

Silnik programu od Intego oprócz rozpoznawania sygnatur wirusów oparty jest na uczeniu behawioralnym, dzięki czemu potrafi on rozpoznawać też te zagrożenia, których nie ma jeszcze w bazie. Twórcy zapewniają także, że ich program jest szybki, intuicyjny i bardzo wydajny, przez co nie ma szans na spowolnienie komputera. Interfejs użytkownika jest bardzo przejrzysty i prosty, pozwalając komfortowo monitorować poziom zabezpieczeń naszego komputera.

Jak używa się Intego Antivirus?

Twórcy programu dotrzymali słowa, jeżeli chodzi zarówno o szybkość działania swojego dzieła (program nie spowalnia nawet słabszych maszyn z Windowsem, więc nie musimy się obawiać, że negatywnie wpłynie na działanie naszego komputera), jak i o przejrzystość interfejsu. Menu Intego Antivirus podzielone zostało na 5 segmentów:

- My Dashboard – tutaj mamy widok na główny moduł, gdzie widzimy status programu, to, na kiedy zaplanowane jest następne skanowanie, aktualność bibliotek, ochronę w czasie rzeczywistym oraz to ile zagrożeń zostało zablokowanych i jak długo znajdujemy się pod ochroną programu.

- Scans – w tej zakładce znajdziemy włączniki dla 4 sposobów skanowania – szybkiego skanu, pełnego skanu systemu, skanowania wybranych folderów (skanowanie możemy uruchomić przeciągając wybrany folder i upuszczając go w zaznaczonym miejscu) oraz zaplanować skan na wybraną datę.

intego antivirus

- Quarantine – pliki w których wykryto wirusy znajdują się w zakładce „kwarantanna”. Tutaj też możemy zdecydować, co z nimi zrobimy. Możemy je zostawić, bądź też permanentnie usunąć z naszego komputera.

- Security Reports – tutaj przechowywane są wszystkie raporty z dotychczasowych skanów, dzięki którym mamy wgląd w to, kiedy i jakie zagrożenie zostało namierzone.

- Settings – panel sterowania, pozwalający nam włączać i wyłączać poszczególne funkcje, takie jak skanowanie z poziomu menu kontekstowego czy też ustawianie zmiennych dla folderu kwarantanny.

intego antivirus

Program spełnia swoje zadanie. Na co dzień ukrywa się w zasobniku systemowym i praktycznie nie pamiętamy o jego istnieniu. Ciągle jednak jesteśmy chronieni. Gdy tylko Intego wykrywa coś podejrzanego, od razu nas o tym poinformuje stosownym komunikatem. Co ważne, interfejs programu zaprojektowano tak, żebyśmy mogli szybko sprawdzić, o jakim zagrożeniu mowa i jakie kłopoty mogło ono spowodować.

Ile kosztuje Intego Antivirus?

Twórcy na swojej stronie zaprezentowali pakiet, w skład którego wchodzi roczna subskrypcja Intego Antivirus oraz usługa suportu w razie, gdybyśmy napotkali z nim jakieś problemy. Obecnie trwa promocja, zgodnie z którą licencja na jedno stanowisko kosztuje 124.99 zł, na trzy – 169.99 zł, a za pięć – 339.99 zł. Czyni to Intego Antivirus całkiem ekonomicznym wyborem, jeżeli mamy do zabezpieczenia większą liczbę stanowisk.

Podsumowanie

Intego Antivirus to nowy gracz na rynku zabezpieczeń PC i nie ma wątpliwości, że będzie musiał tu konkurować z naprawdę dużymi markami. Pomóc mu w tym może długa historia tworzenia oprogramowania na MacOS, gdzie zdobył już popularność i przekonał do siebie użytkowników.

intego antivirus

Jeżeli chcecie sprawdzić, jak Intego Antivirus sprawdzi się w waszym przypadku, możecie to zrobić bez problemu. Twórcy na swojej stronie pozwalają wam pobrać program i korzystać z jego pełnej funkcjonalności przez 7 dni (do pobrania stąd). Patrząc na to, jak rozbudowana jest wersja na MacOS, nietrudno przewidzieć, że w najbliższym czasie także wersja na PC będzie zyskiwała na funkcjonalności. Kto wie, być może niedługo zagrozi ona największym tuzom tego rynku.

Jeżeli chcecie na własnej skórze przekonać się, co ma do zaoferowania Intego Antywirus i zainstalować go na swoim PC, pobierzecie go na TEJ stronie (obecnie z 15 proc. zniżką). Jeżeli natomiast posiadacie sprzęt od Apple, to pełny pakiet Internet Security na Mac OS możecie dostać z 50 proc. rabatem.

Materiał powstał we współpracy z firmą Intego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu