Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Internet

Instapaper już dostępny w Europie, a ja zamiast go zignorować potulnie wracam do usługi

KK
Konrad Kozłowski
11

Czy wszyscy byli gotowi na RODO/GDPR? Oczywiście, że nie, ale chyba mało kto spodziewałby się, że wśród zaskoczonych znajdzie się tak popularna usługa jak Instapaper. Zapisywanie treści na później opanowała doskonale, ale do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE nie udało im się dostosować.

W efekcie, w maju Instapaper przestał być dostępny dla użytkowników w Europie. Oczywiście dostępne są dla tej usługi alternatywy, choćby popularniejszy Pocket, ale pod kilkoma względami Instapaper bywa przydatniejszy. To właśnie ta usługa pozwala na tworzenie "czasopism" lub "mini-książek" z zapisanych artykułów, by później wysłać je na czytnik ebooków. Poza tym, interfejs usługi bardzo minimalistyczny, co nie oznacza, że funkcjonalność została w jakikolwiek sposób ograniczona. Wręcz przeciwnie - dysponujemy wszystkimi niezbędnymi opcjami personalizacji wyglądu tekstu i tła. Umożliwiono także użytkownikom tworzenie folderów, w ramach których można gromadzić teksty na dany temat.

Co więcej, dla wszystkich użytkowników, przewidziano bezpłatny dostęp do wersji premium Instapaper, która pozwala między innymi na utworzenie nielimitowanej liczby notatek do artykułów, brak reklam oraz opcję przeszukiwania treści zapisanych tekstów oraz pełne wsparcie dla funkcji "Send to Kindle". Podobno niepotrzebna jest żadna akcja ze strony użytkowników, ale z niewiadomych mi przyczyn wersja premium wcale nie została aktywowana automatycznie na moim koncie. Zamiast tego, mam możliwość wykupienia opcji premium za 2,99 dolara miesięcznie lub 29 dolarów z góry za cały rok. Oczywiście skontaktowałem się już z supportem za pomocą e-maila, więc liczę na rychłe rozwiązanie sprawy.

Co wybrać? Pocket vs. Instapaper vs. Facebook Save

U was konto premium powinno zostać aktywowane samoczynnie - stan sprawdzicie pod tym adresem: instapaper.com/premium. Jak się zapewne zorientujecie, konto premium przysługuje wam przez 6 miesięcy. W e-mailu, który wpadł na adres, na który się zarejestrowaliście przeczytacie też, że celebrowane są właśnie dziesiąte urodziny, Instapaper stał się niezależną firmą i pod uwagę brana jest nie tylko bliska przyszłość firmy, bo także następne dziesięciolecie. Właśnie dlatego, chcąc zapewnić przyszłość firmie, przywrócono wersję premium i możliwość wykupienia dodatkowych funkcji.

To jak, zdecydujecie się?

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: