Facebook

Instagram pożarł Snapchata. Teraz z nową funkcją Facebook idzie po Pinterest [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Instagram pożarł Snapchata. Teraz z nową funkcją Facebook idzie po Pinterest [prasówka]
12

Instagram nie daje szans Snapchatowi. Już teraz z będącej bezpośrednią kalką Snapów funkcji Stories korzysta większa liczba osób. W obliczu niedawnego debiutu giełdowego Snapchata jest to katastrofalana informacja. A na tym nie koniec - nowe funkcje wydają się być wymierzone w inne platformy, jak np. Pinterest.

Instagram pożera

Instagram Stories ma więcej użytkowników niż Snapchat, który był pierwowzorem dla tego rozwiązania. Nie jest to oczywiście dobra wiadomość dla komunikatora i teraz właściwie trudno wyobrazić sobie scenariusz, w którym wróci on na fotel lidera. Za Facebookiem stoją o wiele większe pieniądze. A tymczasem Zuckerberg wcale nie zamierza zwalniać tempa.

Jakiś czas temu Instagram został wyposażony w funkcję zapisywania treści "na później". Schowek najwyraźniej stał się dość popularny, albo wręcz od samego początku miał być fundamentem pod znacznie bardziej rozbudowane rozwiązanie. Teraz bowiem twórcy wprowadzają możliwość tworzenia kolekcji, co mocno przywodzi na myśl analogiczne rozwiązanie działające na Pintereście. Do pełni szczęścia tak naprawdę brakuje już jedynie możliwości udostępniania tych kolekcji innym użytkownikom. Jeżeli Facebook to tutaj wdroży, kolejny serwis może czuć się zagrożony.

Google przegrywa w Rosji

Federalna Służba Antymonpolowa Federacji Rosyjskiej na wniosek tamtejszej korporacji Yandex wymusiła na Google pewne ustępstwa. Od teraz smartfony z Androidem sprzedawane na tym rynku będą mogły działać w oparciu o różne silniki wyszukiwania. Tak naprawdę oznacza to wybór między właśnie Google a rosyjskim Yandexem. Co istotne oprócz wyszukiwarki Yandex wprowadzi na smartfony z Androidem również swoją usługę map, pocztę oraz przeglądarkę. Jak to ma wyglądać w praktyce? Użytkownicy zobaczą podczas konfiguracji okienko, w którym sami wybiorą dostawcę usług. Warto dodać, że oprócz ustępstw Google musi zapłacić też karę w wysokości równowartości ok. 35 mln złotych.

Koniec Intel Developer Forum

Jedna z najważniejszych imprez dla deweloperów przestaje istnieć. Intel Developer Forum było miejscem, gdzie Intel często prezentował nowości związane z rynkiem PC oraz podzespołów. Jednocześnie była to okazja dla firmy, żeby prężyć muskuły i pokazywać działalność w szerszym zakresie. Ostatnie edycje imprezy były mocno poświęcone 5G, wirtualnej rzeczywistości oraz robotyce. IDF był organizowany przez blisko 20 lat i na tym firma postanowiła poprzestać. Nie wiemy czy zastąpi je jakakolwiek inna impreza i czy Intel planuje w ogóle wypełnić powstałą w ten sposób lukę w kalendarzu imprez technologicznych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu