Facebook

Instagram nie działa nie tylko u Ciebie. Serwis jest w trakcie awarii

Jakub Szczęsny
Instagram nie działa nie tylko u Ciebie. Serwis jest w trakcie awarii
9

Raz na jakiś czas zdarza się, że popularna usługa ma problemy ze swoim działaniem. Tym razem padło na Instagram, który od co najmniej godziny boryka się z poważnymi problemami w kwestii dostępności swoich usług. Użytkownicy zgłaszają poważne problemy nie tylko z logowaniem się, ale również ładowaniem treści oraz działaniem aplikacji mobilnych dla tego serwisu.

Użytkownicy zgłaszają awarię Instagrama od co najmniej godziny. Prawdopodobnie, nieprawidłowa praca serwisu zasięgiem obejmuje cały świat - świadczy o tym to, iż zarówno amerykańscy, jak i europejscy fani usługi społecznościowej skarżą się na niedostępność usług. Kolejny dowód przemawiający za takim stanem rzeczy znajdujemy na stronie Downdetector, gdzie doskonale widać, skąd spływają zgłoszenia o awarii.

Dlatego, jeżeli zastanawialiście się, czy nieprawidłowe działanie serwisu Instagram dotyczy tylko Was, czy też również innych użytkowników - macie odpowiedź. Obecnie, zgłasza się, iż platforma na zmianę działa normalnie i jest niedostępna. W części przypadków okazuje się, że aplikacje / strona ładują się normalnie, jednak problem jest z pobraniem i zaprezentowaniem przez nie żądanych treści. Nie wiadomo obecnie, ile jeszcze potrwają problemy z serwerami Instagrama, nie wystosowano w tej sprawie jeszcze żadnego oświadczenia. Wcześniejsze doświadczenia z tego typu awariami pozwalają nam jednak stwierdzić, że w ciągu kilku godzin wszystko powinno wrócić do normy.

To nie pierwszy raz, gdy Instagram ma takie problemy

Pod koniec zeszłego roku, a dokładniej 20 grudnia miała miejsce potężna awaria Facebooka i Instagrama, której skutki na szczęście nie były bardzo poważne. Krótko po godzinie 19:30 naszego czasu okazało się, że zarówno aplikacje mobilne, jak i strony nie działają poprawnie. W ciągu kilku godzin po awarii nie było już nawet śladu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

awariainstagram