Miniblog

Instagram: 10 milionów w 10 dni – tak się zdobywa użytkowników!

Kamil Mizera
Instagram: 10 milionów w 10 dni – tak się zdobywa użytkowników!
6

Zakup Instagram przez Facebooka za miliard dolarów brzmi trochę jak szaleństwo. Jednak to przejęcie nie jest strzałem w ciemno. W momencie zakupu Instagram miał już 30 milionów użytkowników i to tylko tych, którzy mają urządzenia z iOSem, a dopiero zaczął wkraczać na mobilną platformę Google. I wied...

Zakup Instagram przez Facebooka za miliard dolarów brzmi trochę jak szaleństwo. Jednak to przejęcie nie jest strzałem w ciemno. W momencie zakupu Instagram miał już 30 milionów użytkowników i to tylko tych, którzy mają urządzenia z iOSem, a dopiero zaczął wkraczać na mobilną platformę Google. I wiedzie mu się naprawdę dobrze. 

 

Jego premierowe otwarcie na Androidze też można uznać za udane – milion nowych użytkowników w jeden dzień. Zdawać by się mogło, że takie tempo nie ma szans się utrzymać. A tu niespodzianka: według niektórych danych liczba nowych użytkowników Instagram wzrosła już do 40 milionów, co daje blisko 10 milionów w 10 dni, milion na dzień! Przyrost użytkowników tej prostej aplikacji do robienia i dzielenia się zdjęciami jest wręcz imponujący, a to dopiero początek. Wygląda na to, że Facebook zrobił dobrze przejmując Instagram. Teraz pytanie, czy jest w stanie wykorzystać tą ogromną bazę użytkowników, która z dnia na dzień rośnie w niewiarygodnym tempie.

Przy okazji społecznościowych aplikacji mobilnych, warto jeszcze wspomnieć o jednej ciekawej informacji dotyczącej Path. Ta społecznościowa aplikacja, która skupia się na tworzeniu prywatnej sieci społecznościowej uzyskała właśnie kolejną rundę finansowania w wysokości 40 milionów dolarów od RedPoint Ventures, co podnosi wartość firmy na chwilę obecną do 250 milionów dolarów. Choć w porównaniu z Instagram, który notuje ponad 12 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, Path ze swoimi 500 tysiącami nie robi aż tak wielkiego wrażenie, to jednak inwestorzy, jak widać, pokładają w tym projekcie spore nadzieje.

Instagram sprzedany za miliard dolarów, Path wart 250 milionów dolarów… ten rok należy do aplikacji mobilnych.

Foto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

instagramaplikacja mobilna