Polska

InPost nie mógł wybrać lepszego momentu na opcję zdalnego otwierania skrytek. Te liczby robią wrażenie

Grzegorz Ułan
68

Kiedy na początku listopada InPost zapowiedział nową, rewolucyjną funkcję zdalnego otwierania skrytek w swoich Paczkomatach za pomocą aplikacji mobilnej, nikt nie przypuszczał, jak bardzo się przyda ona kilka miesięcy później.

InPost Mobile 2.0, nowa wersja aplikacji mobilnej InPostu zadebiutowała 8 listopada 2019 roku, a wraz z nią funkcja zdalnego otwierania skrytek Paczkomatów kilkoma kliknięciami w aplikacji. Wtedy, funkcja ta miała za zadanie rozładować kolejki przed Paczkomatami w okresie przedświątecznym, dziś spełnia jeszcze ważniejszą rolę profilaktycznego zapobiegania przenoszenia się wirusa.

Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost:

Wiedzieliśmy, że uruchomienie nowatorskiego rozwiązania na polskim rynku logistycznym, jakim jest aplikacja mobilna do zarządzania Paczkomatem będzie bardzo dobrym pomysłem. Jednak do czasu pandemii nikt nie przewidywał, jak bardzo właśnie to rozwiązanie będzie potrzebne i jak świetnie zda egzamin. Spodziewamy się stałej zmiany nawyków konsumenckich w Polsce i poza jej granicami – gdy walka z wirusem się skończy, klienci nadal będą doceniać szybkość, higienę, wygodę i inne korzyści naszego rozwiązania.

Już w obecnym czasie użytkownicy tej aplikacji mocno docenili jej zalety, korzysta z niej już 4 mln osób, a wspomniana wyżej funkcja notuje kilkaset tysięcy zdalnych otwarć skrytek Paczkomatów dziennie. Tak duża popularność aplikacji pozwoliła jej przez ostatnie 8 tygodni okupować podium listy pobrań w sklepach Google Play i App Store.

Warto też wspomnieć przy tej okazji, że zdalne otwieranie skrytek to nie jedyna wprowadzona ostatnio opcja, ułatwiająca korzystanie z Paczkomatów. Pod koniec maja tego roku, zadebiutowała nowa funkcja Multiskrytka, pozwalająca na umieszczenie w jednej skrytce kilku paczek do tego samego odbiorcy.

Źródło: InPost

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu