E-commerce

InPost nawiązuje współpracę ze Skąpiec.pl. Od teraz produkty, które odbierzecie w Paczkomacie będą oznaczone

Grzegorz Ułan
InPost nawiązuje współpracę ze Skąpiec.pl. Od teraz produkty, które odbierzecie w Paczkomacie będą oznaczone
12

InPost poinformował dziś o nawiązaniu współpracy z porównywarką cen produktów Skąpiec.pl. W jej ramach Skąpiec.pl przy wszystkich produktach na swojej stronie, których zakup jest możliwy z odbiorem w Paczkomatach będzie wyświetlał specjalne oznaczenie.

Wszelkie zakupy w sieci, jeśli nie robię ich ich na Allegro (gdzie dostawy do Poaczkomatów są oznaczone Allegro Smart!), zaczynam od porównywarki cen. Akurat zwykle jest to Ceneo, ale mam nadzieję, że po tej informacji oni również się dogadają z InPostem.

Teraz w innej porównywarce cen - Skąpiec.pl, przy każdym z produktów, które wyświetlają się w wyszukiwarce umieszczona będzie wyraźna informacja, czy można je zamówić z dostawą do Paczkomatów. Paczkomaty, dzięki ich rozwiązaniu ze zdalnym otwieraniem skrytek aplikacją mobilną InPost Mobile, stały się teraz najbezpieczniejszą formą zamawiania i dostarczania zakupów w sieci.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

- W czasach ogólnonarodowej kwarantanny Polacy masowo korzystają z usług InPost, gdy kupują online. Niezwykle ważne jest teraz, aby – zgodnie z zaleceniami epidemiologów – ograniczyć kontakt między ludźmi do minimum. Współpraca ze Skąpiec.pl pokazuje jak błyskawicznie dostosowujemy się do nowych wymogów oraz potrzeb klientów. Dla robiących e-zakupy dostępnych jest już ponad 6000 Paczkomatów w całej Polsce – są one w pełnej gotowości do pracy 24 godziny na dobę, przez wszystkie siedem dni w tygodniu. Gorąco zachęcam wszystkich, by ściągnęli sobie na smartfony bezpłatną aplikację InPost, umożliwiającą nie tylko proste wykonanie wszystkich czynności związanych z odbiorem paczki i jej śledzeniem, ale i otwieranie skrytek Paczkomatów w sposób bezpieczny, bez dotykania panelu sterującego.

Jak już wspominałem wyżej, mam nadzieję, że i w Ceneo pojawią się takie oznaczenia, które znacznie ułatwiają i przyspieszają zakupy w sieci dla osób, które zamawiają produkty w sieci tylko do Paczkomatów, do których też ja się zaliczam.

Źródło: InPost.

Aktualizacja

Po publikacji tego wpisu otrzymaliśmy odpowiedź na mój apel od Ceneo.pl, oto jego treść:

W Ceneo.pl decyzje o sposobie dostawy i wyborze wysyłki towaru zawsze pozostawiamy naszym użytkownikom. Również w tym trudnym okresie pandemii. Użytkownicy Ceneo.pl od ponad dwóch lat korzystają z narzędzia, jakim jest „Moja ulubiona dostawa. Pozwala ona wskazać ulubiony sposób dostawy. Następnie przy wszystkich ofertach, które posiadają taką formę wysyłki pojawia się specjalny znaczek. Decyzje o ulubionym sposobie dostawy można zmienić w dowolnym momencie.

Na liście są nie tylko firmy kurierskie, punkty odbioru przesyłek, ale również wspomniane Paczkomaty. Chciałbym podkreślić, że zakupy w sklepach internetowych robią nie tylko osoby mieszkające w miastach, ale również w mniejszych miasteczkach czy wsiach, gdzie nie ma Paczkomatów, a zakupy może dostarczyć jedynie kurier. Warto zaznaczyć, że wiele firm na czas pandemii wprowadziło zmiany i ograniczyło kontakt z odbiorcą paczki. W przypadku odbioru przesyłki w Paczkomacie konieczne jest wyjście z domu. Korzystając z okazji, w imieniu społeczności Ceneo.pl chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom z branży logistycznej za pełne zaangażowanie i ciężką pracę w tym trudnym czasie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu