E-commerce

Allegro ogłasza pakiet wsparcia dla sprzedawców wart 16 mln zł, by pomóc im przetrwać pandemię koronawirusa

Grzegorz Ułan
Allegro ogłasza pakiet wsparcia dla sprzedawców wart 16 mln zł, by pomóc im przetrwać pandemię koronawirusa
8

To już druga inicjatywa tej największej platformy sprzedażowej w Polsce, 10 dni temu udostępnili na miesiąc kupującym pakiet Allegro Smart! za darmo, teraz ogłaszają program pomocy dla sprzedawców.

Od 17 marca wszyscy kupujący na Allegro mogą korzystać z bezpłatnych dostaw do Punktów Odbioru czy Paczkomatów w ramach Allegro Smart! Allegro szacuje, że ta inwestycja warta jest 21 milionów zł. Dziś z kolei czas na pomoc dla sprzedawców, Allegro ogłosił właśnie kolejną inwestycję wartą 16 milionów zł.

Francois Nuyts, CEO Allegro:

Małe i średnie przedsiębiorstwa są bardzo ważną częścią polskiej gospodarki. Tworzą miejsca pracy oraz zapewniają dochody i usługi rodzinom w całej Polsce. Są także podstawą gospodarki cyfrowej. W obecnej, niespotykanej dotąd sytuacji, firmy internetowe stały się niezbędne w zapewnianiu Polakom dostępu do produktów i usług potrzebnych w życiu codziennym. Jesteśmy najpopularniejszym miejscem internetowych zakupów w Polsce, to dla nas wielka odpowiedzialność i dlatego będziemy współpracować z polskimi firmami, aby zapewnić konsumentom szeroki dostęp do codziennych produktów.

Pakiet wsparcia dla sprzedających składa się z czterech składowych. Po pierwsze Allegro wydłuży małym i średnim sprzedawcom (obecnie to 54 tysięcy podmiotów) termin płatności z 14 dni do 60 dni. Po drugie, tym razem dla nowych sprzedawców, niezależnie od skali działalności, Allegro daje 3 miesiące bez płacenia prowizji.

Trzeci filar pakietu wsparcia, to udostępnienie sprzedawcom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą łatwych pożyczek gotówkowych z cashbackiem w wysokości 3%, aż do 4,5 tys złotych. Wnioski o takie pożyczki można składać online, bez konieczności przedstawiania dokumentów finansowych.

Ostatnia składowa, to wycofanie się Allegro z wszelkich ogłoszonych podwyżek, łącznie z tą ogłoszoną na początku roku, a związaną ze zmianą sposobu naliczania prowizji, wliczającą do podstawy koszty dostawy. To powinno przyczynić się do wygenerowania 8,5 mln zł oszczedności dla wszystkich sprzedawców na Allegro.

Więcej informacji o pakiecie wsparcia dla sprzedawców znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu