Polska

Firma kurierska Geis wycofuje się z Polski, InPost chce przyjąć do pracy 1000 ich pracowników

Grzegorz Ułan
Firma kurierska Geis wycofuje się z Polski, InPost chce przyjąć do pracy 1000 ich pracowników
5

Jak czytamy we wczorajszych doniesieniach Money.pl, firma kurierska Geis postanowiła wycofać się z polskiego rynku. Dziś z kolei pojawiła się dobra wiadomość, nie tylko dla ich klientów, z którymi InPost podpisuje już nowe umowy o świadczenie usług kurierskich, ale i dla kurierów pracujących do tej pory w zamykanej firmie.

Money.pl podał wczoraj, że firma kurierska Geis kończy działalność w Polsce z dniem 31 sierpnia 2019 roku, a wszyscy jej pracownicy otrzymali już wypowiedzenia. Prawdopodobnie firma ta nie wytrzymała konkurencji, zwłaszcza ze strony InPostu i Poczty Polskiej, która jak wiemy zaczyna stawiać własne maszyny do wydawania paczek, zarówno w swoich placówkach 24/7, jak i w Biedronkach. Choć oficjalnie firma Geis poinformowała o wycofaniu z Polski z powodu trudności w pozyskaniu do pracy nowych osób (niskie bezrobocie) oraz niskiej marżowości sektora KEP (przesyłek kurierskie, ekspresowe i paczkowe).

Właśnie InPost ma dobrą wiadomość dla części osób, które straciły pracę w Geis i proponuje im zatrudnienie. Mowa o zatrudnieniu nawet tysiąca osób, które procowały do tej pory w zamykającej działalność firmie, a oferta dotyczy osób z całej Polski.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

Walka cenowa narzucona przez konkurencję na rynku kurierskim jest bardzo wymagająca – co pokazuje, że tylko doskonała organizacja, sprawna logistyka i nowoczesne wsparcie cyfrowe pozwoli przetrwać. Żałujemy, że firma Geis wycofuje się z rynku – ale też rozumiemy, że prawa biznesu są nieubłagane. Nie można działać poniżej granicy opłacalności. Dlatego oferujemy pracę osobom zatrudnionym dotychczas w Geis – zarówno w charakterze kurierów, jak i w naszych sortowniach czy na szczeblach menedżerskich. Klienci Geis już się do nas zgłaszają – sfinalizowaliśmy wiele umów i staramy się zapewnić im ciągłość oraz terminowość dostaw w związku z decyzją Geis. Jesteśmy obecnie liderem rynku KEP i chcemy nadal dynamicznie się rozwijać. Mamy jeszcze znaczną przestrzeń, by obsłużyć większe wolumeny przesyłek – w tym roku uruchomimy trzy nowe sortownie na terenie Polski.

Osoby zainteresowane zatrudnieniem się w InPost, powinny wysłać swoje zgłoszenie na adres e-mail rekrutacja@inpost.pl. Jak wspomina prezes InPostu, zatrudnienie znajdą nie tylko kurierzy, ale i pracownicy sortowni czy kadry menadżerskiej.

Źródło: InPost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu