Polska

InPost chce postawić tysiąc nowych Paczkomatów w całym kraju [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
34

Rafał Brzózka zapowiada kolejne inwestycje. W ich wyniku w kraju ma pojawić się aż tysiąc nowych paczkomatów. Gdzie zostaną ulokowane?

Tysiąc nowych paczkomatów

Paczkomaty mają stanąć głównie w małych miejscowościach, gdzie dotąd nie było ani jednego urządzenia tego typu. Zwiększona ma zostać również ich liczba w dużych miastach. Jak pokazał miniony rok, obecna liczba jest tam już niewystarczająca. Jak podaje Bankier.pl, ubiegły rok był dla InPostu intensywny, jeśli chodzi o liczbę obsłużonych przesyłek. Szczególnie we znaki dał się grudzień, kiedy w skali roku zanotowano wzrost na poziomie 150 proc. (przez co nie udało się uniknąć pewnych problemów z dostawami i opóźnień). Obecnie w Polsce znajduje się 2,2 tys. paczkomatów. W sumie na świecie jest ich ponad 6 tys.

ASUS chce podwoić sprzedaż smartfonów

ASUS ma duże ambicje, jeśli chodzi o rynek mobilny. Firma w ubiegłym roku sprzedała 20 mln smartfonów i zamierza w tym podwoić ten wynik w tym roku oraz kolejnych. Aktualnie trzon oferty firmy stanowi Zenfone 3, który prawdopodobnie doczeka się następcy podczas targów Computex 2017 (raczej wątpliwe, żeby firma zapowiedziała go na MWC). Najnowszymi premierami są natomiast obecnie Zenfone AR oraz Zenfone 3 Zoom, o których mówiliśmy przy okazji minionych targów CES w Las Vegas.

Tak będzie wyglądał nowy interfejs Xboksa

Kierujący pracami nad nowym interfejsem Xboksa One Mike Ybarra udostępnił na Twitterze zrzut ekranu przedstawiający nowy wygląd menu Guide. Jak widać, dokonają się tutaj duże zmiany. Przede wszystkim menu zostanie rozbudowane o nowe zakładki. Pojawi się też ekran główny z ikonką Xboksa, w którym znajdziemy odnośniki pozwalające na szybkie przełączanie się do innych aplikacji, gier lub sekcji systemu. Prawdopodobnie nowość zostanie wdrożona wraz z aktualizacją Creators Update dla Windowsa 10. Poczekamy zatem na nią jeszcze kilka miesięcy - do kwietnia.

Google Assistant do płatności

Google pracuje nad rozszerzeniem możliwości swojego asystenta. Aplikacja miałaby wkrótce zostać rozbudowana o możliwość dokonywania płatności w wybranych usługach. Póki co nie wiemy, jak miałoby to wyglądać w praktyce. Można jedynie podejrzewać, że chodzi o komendy głosowe, które zainicjują proces płatności. Pytanie, w jaki sposób będzie dochodziło do uwierzytelnienia użytkownika i czy na rozwiązanie to zostaną nałożone jakiekolwiek ograniczenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu