Polska

InPost bierze się za usługi kurierskie

Maciej Sikorski
InPost bierze się za usługi kurierskie
22

Niedawno pół żartem, pół serio pisałem, że Brzoska nie śpi, bo inwestuje. Teraz wypada to powtórzyć. Tym razem jednak bohaterem jest nie tyle prezes Grupy Integer i wsparty przez niego biznes, co InPost, który rozszerza swoją działalność – będzie świadczyć usługi kurierskie dla klientów biznesowych...

Niedawno pół żartem, pół serio pisałem, że Brzoska nie śpi, bo inwestuje. Teraz wypada to powtórzyć. Tym razem jednak bohaterem jest nie tyle prezes Grupy Integer i wsparty przez niego biznes, co InPost, który rozszerza swoją działalność – będzie świadczyć usługi kurierskie dla klientów biznesowych oraz indywidualnych.

InPost wkracza na rynek usług kurierskich – taka informacja pojawiła się dzisiaj w branży. Do biznesu opartego o Paczkomaty, których jest już w Polsce ponad 1300, do usług pocztowych budowanych w oparciu o liczne placówki (8300) i oferty z segmentu finansowo-ubezpieczeniowej dorzucane są tradycyjne usługi kurierskie. To ma pomóc w rozszerzaniu współpracy z Allegro oraz dużymi sklepami internetowymi. Nie tylko w Polsce.

Ruch InPostu (Integera) nie powinien dziwić – z danych dotyczących rynku e-commerce wynika, że sprzedaż online w naszym kraju jest wyceniana na 27 mld złotych w skali roku. Ten biznes generuje ponad 150 mln przesyłek, a te są warte 4,4 mld złotych. Taki tort musi kusić i kwestią czasu pozostawało, kiedy firma Brzoski zdecyduje się mocniej zaakcentować swoją pozycję w tym sektorze.

Usługi kurierskie InPost obejmują dostawę paczek w dowolne miejsce na terenie całej Polski. Wszystkie opcje w serwisie krajowym realizowane są do drzwi odbiorcy lub do jednego z Paczkomatów InPost. Wysoka jakość obsługi, gwarancja dostawy następnego dnia (także do godz. 12.00 i 17.00), atrakcyjna cena i największa sieć punktów – to atuty InPost w ramach kompleksowej obsługi ‘pod jednym dachem’.

Słowa klucze w biznesie budowanym przez Brzoskę to kompleksowy, zintegrowany - jego firma chce zdominować cały łańcuch logistyczny dostaw przesyłek i sprawić, by klienci nie wychodzili poza ten ekosystem. Usługi konkurencji staną się zbędne, bo nie będą wystarczająco rozbudowane. Plan ambitny, jestem ciekaw, jak się rozwinie i jak poradzi sobie konkurencja.

Grafika tytułowa: integer.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

inpostintegerRafał Brzoska