Moje przemyślenia

InfoShare już w przyszłym miesiącu

GM
Grzegorz Marczak
9

InfoShare to chyba jedyna tego typu konferencja w Polsce. Chodzi mi zarówno o skalę (ponad 1500 osób) oraz o to, że jest to konferencja całkowicie darmowa. Konferencja organizowana jest przez Fundację infoShare, którą założyli Grzegorz Borowski, Andrzej Kiesz, Tomasz Pawul i Marcin Pokojski. Całość...

InfoShare to chyba jedyna tego typu konferencja w Polsce. Chodzi mi zarówno o skalę (ponad 1500 osób) oraz o to, że jest to konferencja całkowicie darmowa. Konferencja organizowana jest przez Fundację infoShare, którą założyli Grzegorz Borowski, Andrzej Kiesz, Tomasz Pawul i Marcin Pokojski. Całość powstaje przy dużym wsparciu Biura Promocji Miasta Gdańska (Warszawo kiedy się obudzisz?) oraz licznych sponsorów i partnerów imprezy.

Osobiście pierwszy raz wybieram się na InfoShare, oprócz tego że Antyweb jest patronem medialnym to do wyjazdu zachęciła mnie również ciekawa agenda w której znajdziemy na przykład Pawła Tkaczyka, który będzie starał się opowiedzieć nam jak budować silną markę, Bartka Golę starającego się odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie umiemy budować globalnych startupów czy zespół CD Projekt Red z tematem "dlaczego warto traktować klientów fair". Oprócz znanych twarzy z Polski mamy też ciekawych gości z za granicy na czele z Burtonem Lee otwierającym konferencje prezentacją o technologiach jakie wspierając dzisiejsze startupy w ich szybkim rozwoju.

Osobiście bardzo też jestem ciekawy prezentacji Iplexu, mam nadzieję że podadzą trochę danych odnośnie swojego biznesu. Przypomnę, że jest to pierwszy serwis VOD którey swojego czasu całkowicie zrezygnował z opłat na rzecz reklam video.

Kolejnego dnia konferencji mamy do wyboru aż dwie ścieżki programowe - jedna bardziej miękka z takimi tematami jak mobile, social media itp. Druga natomiast bardziej techniczna o HTML5, kontroli jakości kodu, bezpieczeństwie, testowaniu aplikacji i chmurze. Trzeba będzie więc trochę poskakać między salami bo na przykład chętnie posłucham Kamila Brzezińskiego i jego rozważania HTML5 czy Apps, ale też nie chcę przegapić wystąpień Jana Zająca, Natalii Hatalskiej czy Piotra Grodzickiego o monetyzacji aplikacji mobilnych.

Jeśli chcecie wziąć udział w tej konferencji to radzę się pospieszyć, darmowe bilety rozchodzą się błyskawicznie i nie wiem czy są jeszcze wolne miejsca.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

konferencjeInfoShare