E-commerce

Gdzie najczęściej wyszukujecie informacji i opinii o produktach? W porównywarkach cenowych

GU
Grzegorz Ułan
8

Osobiście wydawało mi się, że królować tu będą fora internetowe, ale jak okazuje się w raporcie firmy badawczej IRCenter, najpopularniejszym miejscem do wyszukiwania informacji o produktach wśród polskich internautów są porównywarki cenowe.

Najczęściej szukamy w sieci informacji i opinii o sprzęcie AGD oraz komputerach i smartfonach, a najpopularniejszymi do tego miejscami są porównywarki cenowe i strony sklepów online.

Na blogach poszukuje się przeważnie informacji o kosmetykach czy odzieży, robi tak co dziesiąty internauta. Podobnie to wygląda w przypadku YouTube, tyle że tu poszukuje taki sam odsetek informacji o komputerach i smartfonach. Wspomniane przeze mnie fora są źródłem poszukiwań dla 16% internautów w przypadku informacji o elektronice, na drugim miejscu jest AGD - 14%, a na trzecim kosmetyki.

Kiedy spojrzymy jednak na porównywarki cenowe, odsetek internautów tu poszukujących informacji o produktach znacząco wzrasta. Jeśli chodzi o artykuły AGD szuka ich tam 33% internautów, za elektroniką zapuszcza się tu 30%, a za telewizorami 27%.

Całość wyników ładnie widać na podsumowaniu, mój typ w postaci for, znalazł się dopiero na piątym miejscu. Zaskakujące są dla mnie miejsca na podium. Nie oszukujmy się, bo chyba większość z Was zapewne się zgodzi ze mną, są to miejsca najbardziej narażone na manipulacje i sztuczny ruch generowany przez marketing szeptany.

--

Raport opiera się na badaniu CAWI, zrealizowanym na reprezentatywnej próbie 2110 internautów w wieku 16-75 lat.

Photo: DimaGavrish/Depositphotos.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: