Apple

iMessage na Mac OS X już wydany, a Apple zapowiada nowy system - Mountain Lion

Michał Majchrzycki
16

Następca OS X Liona będzie nosił nazwę Mountain Lion, a jego premiera odbędzie się latem tego roku - ogłosiła firma Apple. Nowa wersja systemu dla Maków będzie wyposażona w szereg nowych funkcji i programów. Wśród nich desktopowe wydanie iMessage dobrze znanego z iPadów i iPhone’ów. Ledwie w z...

Następca OS X Liona będzie nosił nazwę Mountain Lion, a jego premiera odbędzie się latem tego roku - ogłosiła firma Apple. Nowa wersja systemu dla Maków będzie wyposażona w szereg nowych funkcji i programów. Wśród nich desktopowe wydanie iMessage dobrze znanego z iPadów i iPhone’ów.

Ledwie w zeszłym roku Apple wydał OS X Liona - jedno z ważniejszych wydań swojego systemu dla Maków - a już zapowiada kolejną aktualizację. Co więcej, firma udostępniła wersję Developer Preview z ponad 100 nowymi rozwiązaniami. Następca Lwa będzie Górskim Lwem, a w oświadczeniu prasowym czytamy, że trafi doń sporo aplikacji z iOS. Przykłady? Notatki, Przypomnienia oraz Game Center. Poza tym integracja z Twitterem i Centrum powiadomień i Share Sheets.

Jako przedsmak tego, co znajdziemy w OS X Mountain Lion Apple zaoferował wersję beta programu Messages (po polsku: Wiadomości). To odpowiednik iMessage, czyli komunikatora między użytkownikami iOS. Aby zeń skorzystać, wystarczy posiadać Apple ID, czyli login do usług firmy (App Store, iTunes, iCloud). Messages wygląda tak:

Na razie nie skorzystamy z wielu funkcji. Wersję beta Messages można pobrać bezpłatnie ze stron firmy Apple. Aplikacja może zawierać błędy i niekiedy działać wadliwie. Po zainstalowaniu Messages koniecznie należy uruchomić ponownie komputer. W przeciwnym razie nie wszystkie funkcje programu będą działać.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu