Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Mobile

iMessage dla Mac OS X już wkrótce?

9

Przykład usługi FaceTime pokazuję, że Apple chcę zapewnić swoim klientom możliwość komunikacji pomiędzy większością (bo nie wszystkimi) produktami tej firmy. FaceTime to jednak narzędzie do wideo-konferencji, które nie zawsze sprawdza się w codziennej komunikacji. Nie zawsze mamy przecież ochotę pok...

Przykład usługi FaceTime pokazuję, że Apple chcę zapewnić swoim klientom możliwość komunikacji pomiędzy większością (bo nie wszystkimi) produktami tej firmy. FaceTime to jednak narzędzie do wideo-konferencji, które nie zawsze sprawdza się w codziennej komunikacji. Nie zawsze mamy przecież ochotę pokazać się drugiej osobie. Czym innym jest jednak komunikacja tekstowa. W iOS 5, Apple udostępniło komunikator iMessage, który umożliwia wysyłanie darmowych wiadomości tekstowych z urządzeń z tymże systemem. Aktualnie, komunikator ten dostępny jest jednak wyłącznie dla iOS. A gdyby tak powstała również wersję dla Mac OS X?

Serwis Business Insider donosi, że koncern planuje udostępnienie iMessage również dla komputerów z jabłuszkiem. Wcześniejsze informacje mówiły jednak, że komunikator zostanie zintegrowany dopiero z kolejną wersją systemu Mac OS X. Wydaje się jednak, że Apple nie może czekać, aż tak długo, szczególnie że od premiery ostatniej generacji OS X minęło tylko kilka miesięcy. Natomiast jednolitość ekosystemu musi być zachowana.

Bardzo istotne wydaje się również pytanie: w jaki sposób Apple ma wprowadzić iMessage do środowiska Mac OS X?

Naturalnym kandydatem do współpracy z iMessage, wydaje się obecny już w systemie iChat. Problem w tym, że iChat, szczególnie w ostatnich latach stał się trochę zapomniany i niepotrzebny. Wielu moich znajomych mac-użytkowników, albo już nie używa iChat, albo nigdy go nie używała.

W takim razie może samodzielna, choć kolejna już aplikacja? Osobiście byłbym za fuzją iMessage z desktopową wersją FaceTime. Według mnie, w obecnym kształcie FT ma trochę ograniczoną użyteczność. Zintegrowanie w nim komunikatora tekstowego, mogłoby okazać się dobrym krokiem.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleMac OS XiOS 5