Świat

Ile się zarabia na unikalnym użytkowniku?

GM
Grzegorz Marczak
25

Serwis businessinsider.com przygotował bardzo ciekawe porównanie ile największe firmy internetowe "wyciągają" pieniędzy na unikalnych użytkownikach. Porównanie to przygotowano na bazie danych finansowych z roku 2009 (rozumiem, że chodzi o przychody z internetu) podzielonych przez miesięczną liczbę U...

Serwis businessinsider.com przygotował bardzo ciekawe porównanie ile największe firmy internetowe "wyciągają" pieniędzy na unikalnych użytkownikach. Porównanie to przygotowano na bazie danych finansowych z roku 2009 (rozumiem, że chodzi o przychody z internetu) podzielonych przez miesięczną liczbę UU jakie generują firmy takie jak Google, Yahoo, AOL, Microsoft, Facebook i Twitter.

Nie trudno jest przewidzieć kto w takim zestawieniu wygrywa. Google ma z jednego unikalnego użytkownika ponad 18 dolarów. Drugie miejsce to chyba zaskoczenie - AOL 12 dolarów/UU. Potem mamy Yahoo, Microsoft, Facebooka oraz Twittera z dość zabawnym wynikiem 0,62 USD.Ciekawe jak takie zestawienie wyglądało by w Polsce gdyby chcieć porównać najmocniejszych graczy (największe serwisy społecznościowe oraz portale)?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu